Türk Ocakları 43. Kurultay Delegelerine

Türk Ocakları 43. Kurultay Delegelerine

Türklüğün kutsal Ocağının 43. Olağan Genel Kurulu, 19 Nisan 2014 tarihinde Ankara’da siz değerli delegelerimizin ve misafirlerimizin katılımıyla gerçekleşmiştir. Kurultay sonrasında, 21 Nisan 2014 tarihinde yapılan ilk yönetim kurulu toplantısında genel başkanlık görevi yeniden şahsıma tevcih ve tevdi edilmiştir. İki yıl önce muhterem Nuri Gürgür büyüğümüzden devraldığım bu bayrağı bugüne kadar elimden geldiğince daha yükseklere çıkarmağa gayret ettim. Yeni dönemde, arkadaşlarımla birlikte, sizlerin ve camiamızın desteği ile Türk Ocağını, kendi kulvarında ve sahasında daha etkili kılmaya çalışacağız.

Büyük bir olgunlukla geçen kurultayımıza, değerli büyüğümüz Sayın Prof. Dr. Mustafa Kafalı’nın genel başkan adayı olarak katılması, tarafımızdan yüksek mesuliyet duygusunun ve millete karşı görev şuurunun bir ifadesi olarak saygıyla karşılanmıştır. Kendisine kurultay sürecine yaptığı katkıdan dolayı şükran ve saygılarımı arz ediyorum.

İlk yapacağımız şey, kurultay sürecinde dile getirilen tenkitleri ve görüşleri dikkatle incelemek, Türk Ocakları ülküsü ve tüzüğü doğrultusunda değerlendirmektir. Genel Merkez yönetimi olarak, kurultay süreci boyunca pek çok hakarete maruz kalmamıza, yalan ve çarpıtmalara muhatap olmamıza rağmen bunlara cevap vermedik. Kurultay salonunda da iki üç  delegenin sınırları zorlayan hakaretamiz ve gerçeklerle alakasız beyanlarına dahi müsamahakâr bir yaklaşımla cevap verdik. Çünkü bizler için aslolan, kamuoyu karşısında Türklüğün yıkılmaz kalesi Ocak camiasının birlik ve bütünlüğünü sergilemekti.

Önümüzdeki dönemde genel merkez ve şubeler olarak, her türlü nifak sokma girişimlerine karşı çok daha yakın ve sıkı bir işbirliği ile, bazılarının kasten bizi  sürüklediği içe dönük tartışmalarla uğraşmak yerine, Türkiye’nin ve Türk dünyasının temel meselelerine eğilen bir faaliyet içinde olacağız.

Kurultayın büyük bir olgunluk içinde geçmesinde emeği geçen, Divan başkanı, MHP davasının efsane baş avukatı Şerafettin Yılmaz büyüğümüze, divan üyelerine, Genel merkez görevlilerine, delegelerimize, şubelerden gelen gençlerimize ve misafirlerimize çok teşekkür ediyorum. Ödül alan değerli dostlarımızı tekrar tebrik ediyorum. Nihayet, ömrünü Türk milliyetçiliği davasına ve Türk Ocaklarına adayan, 16 yıl süreyle genel başkanlık yapan ve halen ATO meclis başkanlığı görevini sürdüren değerli büyüğümüz muhterem Nuri Gürgür beyefendiye, bütün hizmetlerinden ve bu kurultayın gerçekleşmesine sağladığı büyük katkıdan dolayı en içten teşekkürlerimi sunuyorum.

Allah yar ve yardımcımız olsun.

Prof. Dr. Mehmet Öz

Türk Ocakları Genel Başkanı

Bu yazi 155 defa okundu.

 

Benzer İçerikler

Perşembe Sohbetleri

Konu: Nitelikli Teknik İnsan Nasıl Yetişir
Konuşmacı: Doç. Dr. Osman Nuri ÇELİK
Tarih: 18 Nisan 2019
Saat: 20:00
Yer: Türk Ocağı Binası

Sosyal Medya

Gençlik Kolları
Cumartesi Sohbetleri

Konu: Ekim Ayında Başlayacaktır
Konuşmacı:
Tarih:
Saat:
Yer: Sivrioğlu Konağı

Eskişehir

Eskişehir Hava Durumu

Tavsiye Linkler

Gün Olur Asra Bedel Fatih Harbiye Ömer Seyfettin Seçme Hikayeler
Türk Ocakları| Türk Ocakları Tarihçe| Türk Ocakları Kurucuları| Atatürk ve Türk Ocakları| Türk Ocakları Tüzüğü| Türk Ocaklarından Haberler
Copyright @ Eskişehir Türk Ocağı & Türk Ocakları Eskişehir Şubesi & Türk Ocakları Eskişehir Şubesi