Türk Ocakları 43. Olağan Kurultayı’nı Kim Kaybetti!

Türk Ocakları 43. Olağan Kurultayı’nı Kim Kaybetti!

Erhan ÖZÇAKIR - haberiniz.com

19 Nisan Cumartesi günü gerçekleşen, Türk Ocakları 43. Olağan Kongresi’ne katılmak bize nasip oldu. Gerçekleşen olağan kongre sonucunda bazı izlenimlerimi, siz değerli okuyucularla buluşturmak ve Ülkücü olmaya çalışan bir kardeşleri olarak, ‘’Türk Ocaklı’’ değerli ağabeylerimden, ablalarımdan bazı ricalarda bulunmak gibi bir sorumluluğum olduğu hissine kapıldım. Üzülerek şahit olduğum bazı meseleleri izah etmeye çalışırken, bir hadsizliğimiz söz konusu olursa şimdiden özür dilerim.

-Hayatlarının büyük bir kısmını, sırt sırta vererek Türk ve İslam düşmanlarına karşı mücadele içerisinde geçiren büyüklerimi, birbirlerine karşı yapıcı eleştiriler getirip çözüm önerileri ortaya koymaları gerekirken,  yıkıcı eleştiriler getirmek suretiyle birbirlerinin gönülleri arasına kurmuş oldukları köprüleri, gözlerini budaktan gönüllerini ırak düşürmekten sakınmaksızın bir hamle ile yıktıklarını gördüğüm için üzüldüm.

- Hayatlarının büyük bir kısmını, sırt sırta vererek Türk ve İslam düşmanlarına karşı mücadele içerisinde geçiren büyüklerimi ‘’Bizi desteklemiyorsan hainsin’’ anlayışını iliklerine kadar hazmettiklerini gördüğüme ve bu anlayışın sonucu olarak,  19-20 yaşlarındaki gençlerin politize olup, o’cu veya bu’cu tavırları sergilediklerini gördüğüm için üzüldüm.

-Hayatlarının büyük bir kısmını, sırt sırta vererek Türk ve İslam düşmanlarına karşı mücadele içerisinde geçiren büyüklerimi, sevgisizlik bataklığının içerisindeki çırpınışlarını ve bunun neticesi olarak birbirlerine karşı saygısızca hitaplarını gördüğüm için üzüldüm.

- Hayatlarının büyük bir kısmını, sırt sırta vererek Türk ve İslam düşmanlarına karşı mücadele içerisinde geçiren büyüklerimin, birbirlerine dün olduğu gibi bugün de en değerli varlıklarını şüphesiz bir şekilde emanet etmeleri gerekirken ve sen’lik, benlik davasından uzak bir şekilde, ‘’başarısızsak hepimizin başarısızlığıdır’’ denileceği yerde birbirlerini liyakatsizlikle, güvensizlikle suçladıklarını gördüğüm içinüzüldüm.

Devamı: http:www.haberiniz.com.tr/yazilar/koseyazisi86648-Turk_Ocaklari_43_Olagan_Kurultayini_Kim_Kaybetti.html

Bu yazi 80 defa okundu.

 

Benzer İçerikler

Perşembe Sohbetleri

Konu: Rus İhtilallerinden Sonra Türkiye-Kafkasya İlişkileri ve Türkiye’nin Kafkasya Politikası
Konuşmacı: Prof. Dr. Enis Şahin
Tarih: 3 Ocak 2018
Saat: 20:00
Yer: Türk Ocağı Binası

Sosyal Medya

Gençlik Kolları
Cumartesi Sohbetleri

Konu: Türk Birliğine Giden Altın Yol: Dil Birliği
Konuşmacı: Metehan Kaygı
Tarih: 11.12.2018
Saat: 20.00
Yer: Türk Ocağı Binası

Eskişehir

Eskişehir Hava Durumu

Tavsiye Linkler

Gün Olur Asra Bedel Fatih Harbiye Türkçülüğün Tarihi Ömer Seyfettin Seçme Hikayeler
Türk Ocakları| Türk Ocakları Tarihçe| Türk Ocakları Kurucuları| Atatürk ve Türk Ocakları| Türk Ocakları Tüzüğü| Türk Ocaklarından Haberler
Copyright @ Eskişehir Türk Ocağı & Türk Ocakları Eskişehir Şubesi & Türk Ocakları Eskişehir Şubesi