Türk Ocakları Bölge İstişare Toplantısı Samsun Şube Binasında Gerçekleştirildi

Türk Ocakları Bölge İstişare Toplantısı Samsun Şube Binasında Gerçekleştirildi

 

Öz: "Kız-Erkek Öğrencilerin Aynı Evlerde Yaşamasını Tasvip Etmeyiz"

Türk Ocakları Genel Başkanı Prof. Dr. Mehmet Öz, evlenmemiş kız ve erkek öğrencilerin aynı evlerde beraber yaşamasını tasvip etmediklerini belirterek, “Devlet sadece evlerde kimlerin kaldığının resmi makamlara bildirilmesi şeklinde olaya müdahil olabilir” dedi.

Türk Ocakları Bölge İstişare Toplantısı, Samsun şube binasında gerçekleştirildi. Toplantıya Türk Ocakları Genel Başkanı Prof. Dr. Mehmet Öz, Türk Ocakları Samsun Şube Başkanı Prof. Dr. Kaya Tuncer Çağlayan, Artvin, Rize, Trabzon, Ordu, Giresun, Tokat, Erzurum ve Sivas illerinin başkan ve temsilcileri katıldı. Türk Ocakları’nın parti siyaseti ile uğraşmadığını, ülke meselelerini kendine dert edindiğini ifade eden Türk Ocakları Genel Başkanı Prof. Dr. Mehmet Öz, “Ama bu şu demek değil. Siyasi partiler bir konuda görüş ortaya atıyor, bizim bu konuda bir görüş açıklamama gibi bir durumumuz yok. Elbette açıklarız. Ama biz siyasi partiler arasında ‘filanca parti şunu dedi’ diye illa ona karşı tavır almayız. Biz inandığımızı söyleriz. Yurt meselesine gelince, tabi Türkiye'nin siyasi gündeminde yeni bir konunun ortaya atılması şeklinde bence tezahür etmiştir. Türk milli kültürünü yaşatmayı ve gelecek nesillere aktarmayı hedef edinen Türk milliyetçileri olarak biz asla, evlenmemiş kız ve erkek öğrencilerin aynı evlerde beraber yaşamasını tasvip etmeyiz. Ancak yurt meselesi ile ilgili olarak hükümetin yapması gereken şudur; aynı zamanda bir üniversite hocası olarak, sürekli öğrencilerin yurt talepleri ile karşılaşan bir kişi olarak söylüyorum. Devlet yurt yapmayı ve kapasitesini artırmayı hedef edinmelidir. Öğrencilere sahip çıkmalıdır. Bizim gibi sivil toplum kuruluşları ancak elinden geldiği kadar bunu yapabilir. Devlet kız yurtlarının sayısını ve kapasitesini artırmalıdır. Gençlik ve Spor Bakanlığı’nın yapması gereken şey budur. Ancak şunu da unutmayalım ki, Türkiye Avrupa Birliği’nin birçok yönünü kabul etmiştir. Dolayısıyla reşit insanların özel hayatına devletin karışma hakkı yoktur. Devlet sadece evlerde kimlerin kalındığının resmi makamlara bildirilmesi şeklinde olaya müdahil olabilir. Bütün Batı ülkelerinde de bu vardır” diye konuştu.

Öz’ün açıklamalarının ardından toplantı basına kapalı olarak devam etti.

ÖZ: “KIZ-ERKEK ÖĞRENCİLERİN AYNI EVLERDE YAŞAMASINI TASVİP ETMEYİZ”

ÖZ: “KIZ-ERKEK ÖĞRENCİLERİN AYNI EVLERDE YAŞAMASINI TASVİP ETMEYİZ”

ÖZ: “KIZ-ERKEK ÖĞRENCİLERİN AYNI EVLERDE YAŞAMASINI TASVİP ETMEYİZ”

Kaynak: IHA

http:haberciniz.biz/oz-kiz-erkek-ogrencilerin-ayni-evlerde-yasamasini-tasvip-etmeyiz-2388038h.htm

 

Benzer İçerikler

Perşembe Sohbetleri

Konu: Nitelikli Teknik İnsan Nasıl Yetişir
Konuşmacı: Doç. Dr. Osman Nuri ÇELİK
Tarih: 18 Nisan 2019
Saat: 20:00
Yer: Türk Ocağı Binası

Sosyal Medya

Gençlik Kolları
Cumartesi Sohbetleri

Konu: Ekim Ayında Başlayacaktır
Konuşmacı:
Tarih:
Saat:
Yer: Sivrioğlu Konağı

Eskişehir

Eskişehir Hava Durumu

Tavsiye Linkler

Gün Olur Asra Bedel Fatih Harbiye Ömer Seyfettin Seçme Hikayeler
Türk Ocakları| Türk Ocakları Tarihçe| Türk Ocakları Kurucuları| Atatürk ve Türk Ocakları| Türk Ocakları Tüzüğü| Türk Ocaklarından Haberler
Copyright @ Eskişehir Türk Ocağı & Türk Ocakları Eskişehir Şubesi & Türk Ocakları Eskişehir Şubesi