Türk Ocakları Genel Merkezi Kırım Mitingi’ne Katıldı

Türk Ocakları Genel Merkezi Kırım Mitingi’ne Katıldı

Kırım Türkleri Kültür ve Dayanışma Derneği, Kırım Türklerinin vatanlarından sürgün edilmelerinin 70. yılında Ankara Tandoğan Meydanı'nda bir anma mitingi düzenledi. Son yaşanan hadiselerle acıları bir kat daha artan Kırım Tatar Türklerinin seslerini ve vatan davalarını Türkiye ve Türk Dünyası'na duyurmak için düzenlenen mitingde Kırım Türkleri Derneği Genel Başkanı Tuncer Kalkay, Başkan Vekili Mükremin Şahin ve Kırım Tatar Milli Meclisi Türkiye Temsilcisi Zafer Karatay birer konuşma yaptılar.

Zafer Karatay yaptığı konuşmada "Kırım Türkleri için gün vatanları uğruna mücadele etme, vatan toprağına sahip çıkma günüdür. Türk ve İslam dünyasının Kırım Türklerine ve Kırım'daki hukuksuz işgale karşı desteklerini bekliyoruz. Bizim davamız sadece Kırım'ın davası değildir. Biz Kırım'ın yanısıra, Türk dünyasının kanayan yaraları olan Karabağ, Doğu Türkistan, Kerkük ve Ahıska Türklerinin davalarına da aynı şekilde sahip çıkıyor ve kendi davamızda da bütün Türk ve İslam dünyasının desteğini bekliyoruz" diye konuştu.

Türk Ocakları Genel Sekreter Yardımcısı Doç. Dr. Emrah Şenel, Prof. Dr. Yusuf Sarınay ve Türk Ocakları gençler mitingde hazır bulundular ve Kırım Türklerine destek oldular.

Bu yazi 25 defa okundu.

 

Benzer İçerikler

Perşembe Sohbetleri

Konu: Nitelikli Teknik İnsan Nasıl Yetişir
Konuşmacı: Doç. Dr. Osman Nuri ÇELİK
Tarih: 18 Nisan 2019
Saat: 20:00
Yer: Türk Ocağı Binası

Sosyal Medya

Gençlik Kolları
Cumartesi Sohbetleri

Konu: Ekim Ayında Başlayacaktır
Konuşmacı:
Tarih:
Saat:
Yer: Sivrioğlu Konağı

Eskişehir

Eskişehir Hava Durumu

Tavsiye Linkler

Gün Olur Asra Bedel Fatih Harbiye Ömer Seyfettin Seçme Hikayeler
Türk Ocakları| Türk Ocakları Tarihçe| Türk Ocakları Kurucuları| Atatürk ve Türk Ocakları| Türk Ocakları Tüzüğü| Türk Ocaklarından Haberler
Copyright @ Eskişehir Türk Ocağı & Türk Ocakları Eskişehir Şubesi & Türk Ocakları Eskişehir Şubesi