Türk Ocakları Genel Merkezinin Türklük ile İlgili Tartışmalar Hakkında Açıklaması

Türk Ocakları Genel Merkezinin Türklük ile İlgili Tartışmalar Hakkında Açıklaması İktidar Partisi yöneticisi bir akademisyenin bir konferans sırasında sarfettiği sözler çerçevesinde cereyan eden tartışma hakkında aşağıdaki açıklamanın yapılması zaruri görülmüştür.

1-Binlerce yıllık tarihe sahip Türk milletinin ve Türk kimliğinin tartışma konusu yapılması sadece ilme aykırı değildir; bu tür tartışmalar aynı zamanda, bu ülkede bin yıldır mayalanmış kardeşliğin çözülmesine, ülkenin parçalanmasına, milletin ayrışmasına yol açabilecek tehlikeli tuzaklarla doludur.

2-Irk, etnisite, millet gibi kavramları ilmî platformlarda tartışmak bilim ve fikir hürriyetinin gereğidir. Bununla birlikte halka açık toplantılarda ırk kavramını ortaya atarak, ırkçılığa kesinlikle karşı olan, kültür milliyetçiliği anlayışını savunan Türk milliyetçiliğini itibarsızlaştırmaya çalışmak beyhude bir çabadır.

3- Türklüğün red ve inkârı çabalarına karşı tarih, kültür ve hakikat temelinde yaptığımız açıklamaları ve Türk Yurdu dergimizin Türklük özel sayısını (Nisan 2013) ve Genel Başkanımızın yazdığı “Türklüğün Derin Manasını Anlamamak” (web sayfamız) adlı yazıyı tekrar kamuoyunun dikkatine arz ediyoruz.

Türk Ocakları olarak, Türklüğe karşı yapılan bu çarpıtma ve saldırılara, Türklüğün red ve inkarı faaliyetlerine karşı binlerce yıllık tarihe sahip aziz milletimizin birliği ve devlet-i ebed-müddetimizin bekası yolundaki mücadelemizi kararlılıkla sürdüreceğimizi kamuoyuna duyururuz.

Benzer İçerikler

Perşembe Sohbetleri

Konu: Salgın Tehlikesi Nedeniyle Sohbetlerimiz Ertelenmiştir
Konuşmacı: Bilahare duyurulacaktır
Tarih: 16 Mart 2020
Saat: 20:00
Yer: Sivrioğlu Konağı / Odunpazarı

Sosyal Medya

Gençlik Kolları
Cumartesi Sohbetleri

Konu: Ekim Ayında Başlayacaktır
Konuşmacı:
Tarih:
Saat:
Yer: Sivrioğlu Konağı

Eskişehir

Eskişehir Hava Durumu

Tavsiye Linkler

Türk Ocakları| Türk Ocakları Tarihçe| Türk Ocakları Kurucuları| Atatürk ve Türk Ocakları| Türk Ocakları Tüzüğü| Türk Ocaklarından Haberler
Copyright @ Eskişehir Türk Ocağı & Türk Ocakları Eskişehir Şubesi & Türk Ocakları Eskişehir Şubesi