Türk Ocakları Muğla’da Durum Değerlendirmesi Yaptı

Türk Ocakları Muğla’da Durum Değerlendirmesi Yaptı

Nazilli Türk Ocağı 07.Aralık.2013 tarihinde Muğla’da düzenlenen Bölge Toplantısına katıldı. Kuşadası, Kütahya ve Salihli Türk Ocaklarının başkan ve yöneticileri katıldı. Özel İdare konferans salonunda yapılan toplantının açılış konuşmasını Türk Ocakları Genel Başkanı Prof. Dr. Mehmet ÖZ yaptı. Genel Başkan Mehmet Öz konuşmasında;

TÜRKLER HER YERDE VARDIR.
”Bugünlerde Türklük tartışmaları yapılıyor. Bu tartışmaları kabul etmemiz asla mümkün değildir. Türklük ve Türk Milleti kavramları cumhuriyetimizin kurulmasıyla ortaya çıkmış kavramlar değildir. Geçmişimize yani Orta Asya’ya gidersek, Orhun Yazıtlarında Göktürkler döneminde, Türk Milleti ve Türk kelimesi vardır, bu kavram Çin kayıtlarında da vardır. Bunlar net olan tarihi bilgilerdir. Türklük; bu milletin kimliğidir. Aksini konuşarak insanlarımızın kafasında soru işaretleri yaratmak, bu milletin hayrına değildir, doğru değildir. Sonra bunu düzeltmek mümkün olmaz. Düzeltemezsiniz. Türkler her yerde vardır.

BİZ BU TOPRAKLARI ROMA’DAN ALDIK
Bu ülkenin adı geçmişte Diyar-ı Rum’du. Rum, Roma demektir.  Biz bu toprakları Roma’dan aldık. Başka kimseden almadık. Malazgirt ile vatan yaptık. Mührümüzü vurduk. Bizi bu topraklardan atmak isteyenler. Balkan savaşlarında yabancılarla işbirliği yaptılar. Bu millet bu savaşı kolay kazanmadı. Bu millete adını tarih verdi. Kimse değiştiremez, gücü de yetmez.

ELİ KANLI PKK’NIN SUÇ ORTAĞI PYD’ DİR
Selçuklular döneminden önce Türkistan’a giden Arap seyyahlar, İslamiyeti, Oğuzlara, Peçeneklere, Uygurlara, Kırgızlara anlatırken bunlara “Türkler”  diye kitaplarında bahsetmişlerdir. Osmanlı’nın 600 yıllık yönetiminde resmi yazışma dili Türkçedir. Kimsenin bu bu milletin adını inkar etmeye hakkı yoktur, haddi de yoktur. Teröristle müzakere yapmak, görüşme yapmak çözüm getirmez. Milletin arasında çözülme getirir. Irak Türkmeneli’nde Türkmenler öldürülüyor. Suikaste uğruyor, Suriye’de ise Türkmenler öldürülüyor, bu saldırıları Irak’ta PKK, Suriye’de ise eli kanlı PKK’nın ortağı PYD yapıyor. Devletimiz bu katliamları  bir an önce durdurmak zorundadır” şeklinde konuştu.
Nazilli Türk Ocağı Başkanı Ahmet Çekim,  Nazilli Şubesinin 2013 yılı faaliyetlerini konu alan sunumunu yaptı.

Muğla Bölge Toplantıyla ilgili değer haberler

Salihli Şube başkanı Muğla Bölge toplantısında konuştu

Türk Ocakları Muğla’da Durum Değerlendirmesi Yaptı

Türk Ocakları Ege Bölge Toplantısı Muğla’da Yapıldı

Bu yazi 96 defa okundu.

 

Benzer İçerikler

Perşembe Sohbetleri

Konu: Abdullah Bin Mübârek Et-Türkî
Konuşmacı: Prof. Dr. Ahmet Kartal
Tarih: 13 ARALIK 2018
Saat: 20:00
Yer: Türk Ocağı Binası

Sosyal Medya

Gençlik Kolları
Cumartesi Sohbetleri

Konu: Türk Birliğine Giden Altın Yol: Dil Birliği
Konuşmacı: Metehan Kaygı
Tarih: 11.12.2018
Saat: 20.00
Yer: Türk Ocağı Binası

Eskişehir

Eskişehir Hava Durumu

Tavsiye Linkler

Gün Olur Asra Bedel Fatih Harbiye Türkçülüğün Tarihi Ömer Seyfettin Seçme Hikayeler
Türk Ocakları| Türk Ocakları Tarihçe| Türk Ocakları Kurucuları| Atatürk ve Türk Ocakları| Türk Ocakları Tüzüğü| Türk Ocaklarından Haberler
Copyright @ Eskişehir Türk Ocağı & Türk Ocakları Eskişehir Şubesi & Türk Ocakları Eskişehir Şubesi