TÜRKVİZYON FİNALİNDE ÇOŞKU VE HEYECAN VARDI

TÜRKVİZYON FİNALİNDE ÇOŞKU VE HEYECAN VARDI ''Biriz,Beraberiz,300 Milyon KARDEŞİZ''

Eskişehir 2013 Türk Dünyası Kültür Başkenti Ajansı etkinlikleri çerçevesinde düzenlenen 'TürkvizyonŞarkı Yarışması’nın finali Anadolu Üniversitesi 2 Eylül Kampüsü Besyo Spor Salonu'nda gerçekleştirildi.
Dans gösterisiyle başlayan final gecesi yarışmacı ülkelerin sanatçılarının ve bayraklarının salona girmesiyle devam etti. Finale kalan 12 ülkenin sanatçıları şarkılarını seslendirdikten sonra, jüri oylamaya geçti. Burcu Güneş’in sahneye çıkarak 'Gül Kokusu' adli şarkısını seslendirmesinin ardından oylama sonucunda elde edilen puanlar açıklanmaya başladı. 210 puanla birinci olan Azerbaycan’ın ardından, Belarus 205 puanla ikinci, Ukrayna 200 puanla üçüncü oldu. Manevra Grubu'nun 'Sen, Ben, Biz' şarkısı ile yarışan Türkiye ise 187 puan ile 6'ncı sırada yer aldı.

Program boyunca salonda coşku,heyecan ve gurur hakimdi.Türk Dünyası'nın dört bir yanından gelen misafirler doyasıya eğlendiler.Program tüm yarışmacıların sahneye davet edilmesinin ardından sona erdi.

Benzer İçerikler

Perşembe Sohbetleri

Konu: Abdullah Bin Mübârek Et-Türkî
Konuşmacı: Prof. Dr. Ahmet Kartal
Tarih: 13 ARALIK 2018
Saat: 20:00
Yer: Türk Ocağı Binası

Sosyal Medya

Gençlik Kolları
Cumartesi Sohbetleri

Konu: Türk Birliğine Giden Altın Yol: Dil Birliği
Konuşmacı: Metehan Kaygı
Tarih: 11.12.2018
Saat: 20.00
Yer: Türk Ocağı Binası

Eskişehir

Eskişehir Hava Durumu

Tavsiye Linkler

Gün Olur Asra Bedel Fatih Harbiye Türkçülüğün Tarihi Ömer Seyfettin Seçme Hikayeler
Türk Ocakları| Türk Ocakları Tarihçe| Türk Ocakları Kurucuları| Atatürk ve Türk Ocakları| Türk Ocakları Tüzüğü| Türk Ocaklarından Haberler
Copyright @ Eskişehir Türk Ocağı & Türk Ocakları Eskişehir Şubesi & Türk Ocakları Eskişehir Şubesi