Uzunköprü Türk Ocağı: Atatürk ten Vazgeçemeyiz Dedi

Uzunköprü Türk Ocağı:  Atatürk ten  Vazgeçemeyiz  Dedi

Uzunköprü Türk Ocağı 11Kasım 2013 Pazartesi akşamı düzenlenen bir konferansla  ATATÜRK'ü andı.   Türk Ocağı Şube Başkanı Ahmet ACAROĞLU AÇIŞ konuşmasında;Atatürk bu milletin vicdanıdır, namusudur, bilincidir, direncidir.ATATÜRK'ü unutmak , hafızayı sıyırmak, kimliğinden vazgeçmek, mankurtlaşmak demektir. İnadına ATATÜRK diyecek, O'nu yaşayacak, O'nu yaşatacağız, dedi.  Başkanın  kızı Yunus Emre İlk Okulu öğrencisi  Gülse ACAROĞLU, bir ATATÜRK  şiiri okudu.

Türk-Eğitim Sen Şube Başkanı, Edebiyat Öğretmeni Kenan SAKA  yaptığı  sunum ve slayt gösterisiyle  Gazi Mustafa Kemal'in hayatından kesitler, düşünce dünyası, yaptığı devrimler, özdeyişleri ve anılarından örnekler verdi. Atatürk'ün sanata verdiği önemi anlatırken O'nun edebiyata ve şiire olan ilgisinden bahseden Kenan SAKA , ATATÜRK için kendisinin hece ölçüsüyle yazdığı şiirlerden üç tanesini okuyarak salonu coşturdu ve alkışlandı.

 

Benzer İçerikler

Perşembe Sohbetleri

Konu: Nitelikli Teknik İnsan Nasıl Yetişir
Konuşmacı: Doç. Dr. Osman Nuri ÇELİK
Tarih: 18 Nisan 2019
Saat: 20:00
Yer: Türk Ocağı Binası

Sosyal Medya

Gençlik Kolları
Cumartesi Sohbetleri

Konu: Ekim Ayında Başlayacaktır
Konuşmacı:
Tarih:
Saat:
Yer: Sivrioğlu Konağı

Eskişehir

Eskişehir Hava Durumu

Tavsiye Linkler

Gün Olur Asra Bedel Fatih Harbiye Ömer Seyfettin Seçme Hikayeler
Türk Ocakları| Türk Ocakları Tarihçe| Türk Ocakları Kurucuları| Atatürk ve Türk Ocakları| Türk Ocakları Tüzüğü| Türk Ocaklarından Haberler
Copyright @ Eskişehir Türk Ocağı & Türk Ocakları Eskişehir Şubesi & Türk Ocakları Eskişehir Şubesi