Vatan Kırım Can Kırım için Meydandayız

Vatan Kırım Can Kırım için Meydandayız 231 sene sonra "Vatan Kırım'ı,Can Kırım'ı" yeniden işgal eden Moskof'un Taksim,Istiklal Caddesi'nde ki Konsolosluğun önündeyiz,yoğun yağmur altında..

KIRIM TÜRKLERİNDEN ÇELENKLİ EYLEM

Beyoğlu’nda toplanan Kırım Türkleri, Kırım Milli Meclis binasının işgal edilmesini protesto etti. Dev Kırım bayrağı açan grup, Rusya Başkonsolosluğu’na siyah çelenk bıraktı.

Beyoğlu Odakule’de toplanan Kırım Türkleri, Rusya tarafından Kırım Milli Meclis binasının işgal edilmesini protesto ederek eylem yaptı. Sloganlar eşliğinde Rusya Başkonsolosluğu’na yürüyen gruba karşı polis yoğun güvenlik önlemi aldı. Ellerinde Türk ve Kırım bayrakları ile konsolosluğun önüne gelen grup burada açıklama yaptı.

Grup adına yapılan açıklamada, “Yaşananları büyük bir kaygı ile izlemekteyiz. Kırım Tatar Meclis binası Rusya tarafından işgal edildi. Herkesi bu baskıya karşı harekete geçmeye davet ediyoruz” denildi. Grup açıklamanın ardından dev Kırım bayrağı açarak konsolosluğun önüne siyah çelenk bıraktı

Benzer İçerikler

Perşembe Sohbetleri

Konu: Nitelikli Teknik İnsan Nasıl Yetişir
Konuşmacı: Doç. Dr. Osman Nuri ÇELİK
Tarih: 18 Nisan 2019
Saat: 20:00
Yer: Türk Ocağı Binası

Sosyal Medya

Gençlik Kolları
Cumartesi Sohbetleri

Konu: Ekim Ayında Başlayacaktır
Konuşmacı:
Tarih:
Saat:
Yer: Sivrioğlu Konağı

Eskişehir

Eskişehir Hava Durumu

Tavsiye Linkler

Gün Olur Asra Bedel Fatih Harbiye Ömer Seyfettin Seçme Hikayeler
Türk Ocakları| Türk Ocakları Tarihçe| Türk Ocakları Kurucuları| Atatürk ve Türk Ocakları| Türk Ocakları Tüzüğü| Türk Ocaklarından Haberler
Copyright @ Eskişehir Türk Ocağı & Türk Ocakları Eskişehir Şubesi & Türk Ocakları Eskişehir Şubesi