VI. GENÇLİK KURULTAYI (2018)

VI. GENÇLİK KURULTAYI (2018)

Milli Mefkûre Mektebi İhtisas Sınıfı (3.Sınıf) öğrencilerimizin bitirme tezlerini sunacağı VI. Gençlik Kurultayımıza davetlisiniz... 

12 MAYIS 2018 CUMARTESİ
10:00 - Açılış
10:10 – 11:00 Kurultay Konferansı
Prof. Dr. Rahmi KARAKUŞ (Sakarya Üniv.)

HAMDULLAH SUPHİ TANRIÖVER OTURUMU (I. Oturum)

(11:15 – 12:15)
Oturum Başkanı: Ayşe Kübra Altıparmak
11:15 – 11:30 Enes Tahir BAY “Türk Devlet Geleneği Kavramı ve Bir Model Olarak Göktürk Devleti’nin İncelenmesi”
11:30 – 11:45 Nuri ÖZBEY “Kutadgu Bilig’de Devlet ve Hükümdarlık”
11:45 – 12:00 Yasemin KÖSE “Kuruluşundan Esaretine Kırım Hanlığı”
12:00 – 12:15 Müzakere

Öğle Yemeği
12:30 – 13:30

OKTAY ASLANAPA OTURUMU (II. Oturum)
(14:00 – 15:00)
Oturum Başkanı: Şükrü Dutar
14:00 – 14:15 Hacer YAŞAR “Osmanlı’da Ticari Mekânlar”
14:15 – 14:30 Tuğba Nur TAŞÇI “Eskişehir’de Osmanlı Dini Mimarisi”
14:30 – 14:45 Melda HAŞILOĞLU “Erzurum Lala Mustafa Paşa Camii”
14:45 – 15:00 Müzakere
15:00 – 15:15 Çay / Kahve Arası

EROL GÜNGÖR OTURUMU (III. Oturum)
(15:15 – 16:30)
Oturum Başkanı: Esma Topal
15:15 – 15:30 Ayvaz GÖKDEMİR “Celali İsyanları”
15:30 – 15:45 Saliha AKTÜRK “Tanzimat Dönemi Öncesi Maliye Sistemi”
15:45 – 16:00 Turgay AYMERGEN “Tanzimat Dönemi’nde Batılılaşmanın Osmanlı Aile Hayatı Üzerine Etkileri”
16:00 – 16:15 Veli KARA “Dil ve Kimlik Bağlamında Bulgaristan Göçmenlerinde Ana Dil Farkındalığı”
16:15 – 16:30 Müzakere

FEVZİ ÇAKMAK OTURUMU (IV. Oturum)
(16:45 – 17:45)
Oturum Başkanı: Yılmaz Köprücü
16:45 – 17:00 Sezer MARALLİ “Mütarekenin Uygulamasına Komutanların Tepkileri ve İlk İşgaller”
17:00 – 17:15 Ersegün Eyüp KAHRAMAN “Türkiye’de Erken Cumhuriyet Döneminde İslamcılık”
17:15 – 17:30 Emrah ATICI “Pantürkizm”
17:30 – 17:45 Beyzanur YILMAZ “Kürt Sorununda Güvenlikçi ve Müzakereci Yaklaşım”
17:45 – 18:00 Müzakere
18:00 – 18:15 Çay / Kahve Arası

SADRİ MAKSUDİ ARSAL OTURUMU (V. Oturum)
(18:15 – 19:15)
Oturum Başkanı: Abdülmetin Çelikbilek
18:15 – 18:30 Esra GÜNER “TKHK ve TBK Kapsamında İkinci El (Kullanılmış) Malların Satışı”
18:30 – 18:45 Meryem SAYIN “Sektörel Bazda Tüketici Hukuku: Otomotiv Sektörü”
18:45 – 19:00 İlker GÜLER “Kripto Paraların Geleceği”
19:00 – 19:15 Müzakere

13 MAYIS 2018 PAZAR

OSMAN TURAN OTURUMU (VI. Oturum)
(08:45 – 09:45)
Oturum Başkanı: Murat Şamil Şen
08:45 – 09:00 Tuba ÖZÇELİK “Selçuklular ve İslamiyet”
09:00 – 09:15 Ali AÇIKGÖZ “Azamiyye Medresesi ve Etkileri”
09:15 – 09:30 Havva SEZER “Türk-İslam Medeniyetinde Yalan Kavramının Analizi”
09:30 – 09:45 Müzakere
09:45 – 10:00 Çay / Kahve Arası

YUSUF AKÇURA OTURUMU (VII. Oturum)
(10:00 – 11:05)
Oturum Başkanı: Mücahit Kök
10:00 – 10:15 Musa Konuralp YİĞİT “Mukaddime’de Bedevî Umran Hadarî Umran İlişkisi”
10:15 – 10:30 Muhammed Raşit ERGÜRBÜZ “Cizvitler Üzerine Bir Araştırma” 
10:30 – 10:45 Büşra ARAYIT “Erol Güngör’ün Eserlerinde Türkiye ve Ortadoğu Meselesi”
10:45 – 11:00 Müzakere

11:15 – 11:45 Sonuç Bildirgesinin Okunması ve Kapanış

Gezi

(12:00 – 19:00)
 
 
 
 
 

Benzer İçerikler

Perşembe Sohbetleri

Konu: Ekim Ayında Başlayacaktır
Konuşmacı:
Tarih:
Saat: 20:00
Yer: Ocak Binamız (Dede Mah.Sivrioğlu Sok. No:2 / Odunpazarı

Sosyal Medya

Gençlik Kolları
Cumartesi Sohbetleri

Konu: Ekim Ayında Başlayacaktır
Konuşmacı:
Tarih:
Saat:
Yer: Sivrioğlu Konağı

Eskişehir

Eskişehir Hava Durumu

Tavsiye Linkler

Gün Olur Asra Bedel Fatih Harbiye Ömer Seyfettin Seçme Hikayeler
Türk Ocakları| Türk Ocakları Tarihçe| Türk Ocakları Kurucuları| Atatürk ve Türk Ocakları| Türk Ocakları Tüzüğü| Türk Ocaklarından Haberler
Copyright @ Eskişehir Türk Ocağı & Türk Ocakları Eskişehir Şubesi & Türk Ocakları Eskişehir Şubesi