YAMAN ÇELİŞKİ!!!

YAMAN ÇELİŞKİ!!! İki-üç sene hariç son 67 senedir Türkiye’yi sağcı! Muhafazakar! Milliyetçi diye tarif edilen/adlandırılan siyasetler idare eder! 

Sağcılık, muhafazakarlık nazari olarak hep “üst yapı kurumları” kültür, dil, din, eğitim, değerler peşindedir ve toplumun ancak böyle kalkınacağına ,adam olacağına inanır/iddia ederler.

Sol ise tabii olarak “materyalisttir” ve tabii olarak toplumun “alt yapı “değerlerinden beslendiği taktirde ayağa kalkacağına inanırlar.

Başlığa dönecek olursak; sizin hiç garibinize gitmez mi? Türkiye’de sol hep kültür ve eğitim işleri ile uğraştığı iddiasında, sağ ise genel kabulün/olması gerekenin aksine madde ile; köprü, yol, su, baraj vs; bunları ellerine tevdi edeceği insan unsuru ve bunların ihtiyacı olan “değerlerinin adamı olma” sağın bir türlü meselesi haline gelmez! 

Hatta sathi olarak geçmişe, şanlı tarihe öykünmelerin yanı sıra o geçmişin bugüne taşıdığı sivil mimarinin en güzel, insani örneklerini de mahveder ve bütün şehirleri şu anda içinde bulunduğu gibi acınası hallere dönüştürür!

Ne dersiniz bu “yaman çelişkiye?”

Prof.Dr.Nedim Ünal

Benzer İçerikler

Perşembe Sohbetleri

Konu: Nitelikli Teknik İnsan Nasıl Yetişir
Konuşmacı: Doç. Dr. Osman Nuri ÇELİK
Tarih: 18 Nisan 2019
Saat: 20:00
Yer: Türk Ocağı Binası

Sosyal Medya

Gençlik Kolları
Cumartesi Sohbetleri

Konu: Ekim Ayında Başlayacaktır
Konuşmacı:
Tarih:
Saat:
Yer: Sivrioğlu Konağı

Eskişehir

Eskişehir Hava Durumu

Tavsiye Linkler

Gün Olur Asra Bedel Fatih Harbiye Ömer Seyfettin Seçme Hikayeler
Türk Ocakları| Türk Ocakları Tarihçe| Türk Ocakları Kurucuları| Atatürk ve Türk Ocakları| Türk Ocakları Tüzüğü| Türk Ocaklarından Haberler
Copyright @ Eskişehir Türk Ocağı & Türk Ocakları Eskişehir Şubesi & Türk Ocakları Eskişehir Şubesi