Yozgat Şubesi Nevzat Köseoğlu’nu andı

Yozgat Şubesi Nevzat Köseoğlu’nu andı

Türk Ocağı Yozgat Şubesi, yakın zamanda vefat eden gazeteci yazar ve mütefekkir Nevzat Köseoğlu’nu yaptığı anma etkinliğiyle yad etti.

Öğrencilerin yoğun katılım gösterdiği programda Yozgat Türk Ocakları Başkan Yardımcısı Dr. Mehmet Güneş,  Köseoğlu’nun hayatını, yaşam mücadelesini, gazetecilik ve yayıncılık hayatını anlattı.

Türk Ocağı Yozgat Şubesi binasında düzenlenen anma etkinliğinin açılışında konuşan Şube Başkanı Necati Şahin, büyük oğulları olmayan milletler büyük devlet kuramayacaklarını belirterek, Türk Milleti'nin çok sayıda büyük oğullar yetiştirip, büyük devletler kurduğunu, bu oğullardan birisinin de Türkiye Cumhuriyeti devletinin kurucusu Büyük Önder Mustafa Kemal Atatürk olduğunu anlattı. Şahin, ''Bütün dünya milletlerine örnek olmuş olan büyük Türk Milliyetçisi Büyük Önder Mustafa Kemal Atatürk’ü 75. Ölüm yıldönümü münasebetiyle rahmetle minnetle anıyoruz” dedi.

Gençlerin yoğun katılımı ile gerçekleştirilen programda, Türk Ocağı Yozgat Şubesi Başkan Yardımcısı Dr. Mehmet Güneş, Köseoğlu’nun hayatı, yaşam mücadelesi, gazetecilik ve yayıncılık hayatı ile ilgili konferans verdi. Güneş, ilim ve irfan dünyamızın; ilmiyle amil, imanıyla kamil bir büyük alimin daha  hakka yürüdüğüne vurgu yaparak, şöyle konuştu: ''Milli düşünce üslubumuzun sosyolojik terkibini yapan ve dünyaya söyleyecek sözü olan bir büyük dava adamını daha kaybettik. Nevzat Köseoğlu, Dünya Türklüğü’ne İslam Dünyası’na ve insanlığa dair çok önemli fikirleri, büyük idealleri, hayaller ötesi hayalleri olan ve 'ilim adamı' sıfatının içini kamilen dolduran çok müstesna bir alimdi. O ömrünü, Türk Milleti’nin yeniden tarihi mefahiriyle buluşmasına,Türk kültürünün ihyasına ve İslam Medeniyeti’nin yeniden inşasına adayan, 'Yaslı,Yaralı Türklerin' dinmeyen sızısını, bitmeyen derdini, azalmayan çilesini yüreğinde duyan güçlü bir Türkiye arzulayan Yavuz tavırlı Yunus gönüllü bir Osmanlı çelebisiydi.'' Konferansın sonunda Nevzat Köseoğlu ve Tüm Türk Büyüklerinin ruhlarına Mevlid-i Şerif ve dualar okundu.

Bu yazi 67 defa okundu.

 

Benzer İçerikler

Perşembe Sohbetleri

Konu: Nitelikli Teknik İnsan Nasıl Yetişir
Konuşmacı: Doç. Dr. Osman Nuri ÇELİK
Tarih: 18 Nisan 2019
Saat: 20:00
Yer: Türk Ocağı Binası

Sosyal Medya

Gençlik Kolları
Cumartesi Sohbetleri

Konu: Ekim Ayında Başlayacaktır
Konuşmacı:
Tarih:
Saat:
Yer: Sivrioğlu Konağı

Eskişehir

Eskişehir Hava Durumu

Tavsiye Linkler

Gün Olur Asra Bedel Fatih Harbiye Ömer Seyfettin Seçme Hikayeler
Türk Ocakları| Türk Ocakları Tarihçe| Türk Ocakları Kurucuları| Atatürk ve Türk Ocakları| Türk Ocakları Tüzüğü| Türk Ocaklarından Haberler
Copyright @ Eskişehir Türk Ocağı & Türk Ocakları Eskişehir Şubesi & Türk Ocakları Eskişehir Şubesi