Zonguldak Şubesi 2013 Yılı Faaliyet Raporu

12 OCAK 2013 - Erol Şeref’in konuşmacı olarak katıldığı ‘’Türkiye’nin Terör Meselesi’’konulu bir sohbet toplantısı yapıldı.

19 OCAK 2013 - Hasan Yıldırım’ın konuşmacı olarak  katıldığı Mehmet Emin Yurdakul’un şiirlerinde Türklük  Sevdası ‘’ konulu sohbet toplantısı ve şiir dinletisi  düzenlendi.

26 OCAK 2013 - Tarihçi Cemil Bahadır’ın konuşmacı olarak katıldığı ‘’Osmanlı Devleti’nin Kuruluşu ve Hükümranlık Süreci’’ konulu sohbet toplantısı düzenlendi.

02 ŞUBAT 2013 - Türk Ocağı Yönetimi olarak Yeni Adım, Zirve ve Halkın Sesi Gazeteleri’nin kuruluş yıldönümleri nedeniyle tebrik ziyaretleri yapıldı.

09 ŞUBAT 2013 - Av. Celal Yetimoğlu ‘nun konuşmacı olarak katıldığı ‘’ TBMM ‘de Yazımı Devam Eden Yeni Anayasa’dan Beklentiler ve Kırmızı Çizgiler ‘’
konulu sohbet toplantısı düzenlendi.

16 ŞUBAT 2013 - TÜrk Ocağı Yönetimi olarak Mahalle Muhtarları ziyaret edilerek görüş alışverşinde bulunuldu ve Türk Ocağı yayınlarından takdim edildi.

27 ŞUBAT 2013 - Yard. Doç. Dr. Hüseyin Koca’nın konuşmacı olarak iştirak ettiği ‘’Türklük ve Türk Milliyetçiliği’nin Tarihi Seyri ‘’ konulu konferans      düzenlendi.

09 MART 2013 - İstiklal Marşı’mızın  kabulunün 92. yılı nedeniyle basın açıklaması yapıldı.

13 MART 2013 - Türk Ocağı Yönetimi olarak Zonguldak ve Kozlu Belediye Başkanları ile Başkan Yardımcıları ziyaret edilerek faaliyetlerimizle ilgili bilgilendirme yapıldı.Görüş alışverişinde bulunuldu.Türk Ocağı yayınlarından takdim edildi.

16 MART 2013 - Çanakkale Zaferi ve Nevruz Bayramı ile ilgili birer kutlama mesajı yayınlandı.

23 MART 2013 - Türk Ocakları’nın kuruluşunun 101. yıl dönümü münasebetiyle Şube Başkanı Erol Şeref’in konuşmacı olduğu ‘’Türk Ocakları’nın Varlığı Günümüzdeki Önemi ve Yüklendiği Görevler ‘’ konulu kahvaltılı sohbet toplantısı düzenlendi.

25 MART 2013 - Türk Ocakları’nın kuruluşunun 101. yıldönümü münasebetiyle bir basın toplantısı yapılarak , kutlama mesajı yayınlandı.

6 NİSAN 2013 - Av. Celal Yetimoğlu’nun konuşmacı olarak katıldığı ‘’Alparslan Türkeş ve Türk Milliyetçiği’’ konulu sohbet toplantısı düzenlendi.

10 NİSAN 2013 - Türk Ocağı Yönetimi olarak MHP Zonguldak İl ve İlçe Başkanlıklarına iadei ziyaret yapılarak, görüş alışverişinde bulunuldu.

15 NİSAN 2013 - Genel Merkez tarafından Ankara’da düzenlenen ve Şube Başkanı Erol Şeref’in iştirak ettiği‘’ Türk Ocakları Ankara Buluşması’’nın Sonuç
Bildirgesi, bir basın toplantısı ile Zonguldak Kamuoyuna duyuruldu.

23 NİSAN 2013 - Milli Egemenlik ve Çocuk Bayramı nedeniyle bir kutlama mesajı yayınlandı. Saruhan Çınar’ın  konuşmacı olduğu‘’Milli Egemenlik’’ konulu sohbet toplantısı düzenlendi.

3 MAYIS 2013 - 3 Mayıs Türkçüler Bayramı’nda  basın toplantısı düzenlenerek , kutlama mesajı yayınlandı.

4 MAYIS 2013 - Yard. Doç. Dr. Hüseyin Koca’nın konuşmacı olarak katıldığı ‘’ Türkçülük düşüncesinin Tarihi Süreci ve Günümüzde Türkçülük Düşüncesine Duyulan İhtiyaç ‘’ konulu sohbet toplantısı düzenlendi.

10 MAYIS 2013 - Genel Merkez tarafından Ankara da düzenlenen ‘’ Tarihi Buluşma Yemeği ‘’ne Zonguldak Şubesi adına Şube Başkanı Erol Şeref, Şube Hars Heyetinden Av. Celal Yetimoğlu, Av. Necati Yörükoğlu, Av. Ali Aygün, Temel Çakır ve Saruhan Çınar’dan oluşan (6) kişilik bir heyetle iştirak edildi.

13 MAYIS 2013 - Türk Dil Bayramı münasebetiyle Ünsal Yeşildağ’ın konuşmacı olduğu ‘’ Türkçe’nin Millet Birlikteliği’nin Sağlanmasındaki Rolü ve Önemi ‘’ konulu sohbet toplantısı düzenlendi.

14 MAYIS 2013 - Genel Merkez tarafından Ankara’da gerçekleştirilen ‘’ Tarihi Buluşma Yemeği ‘’nin sonrasında Türk Ocağı’nda bir basın toplantısı
düzenlenerek Zonguldak kamuoyu bilgilendirildi.

19 MAYIS 2013 - 19 Mayıs Atatürk’ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı kutlama mesajı yayınlandı.

29 MAYIS 2013 - İstanbul’un Fethi’nin 560. yıldönümü münasebetiyle kutlama mesajı yayınlandı. Zonguldak Türk Ocağı’nın kuruluşunun 90.yılı nedeniyle Merkez Ulu Camii’nde ebedi aleme intikal etmiş Türk Büyük’lerinin, Türk Ocaklı’ların ve tüm şehitlerimizin ruhları için Kuran-ı Kerim ve Mevlid-i Şerif okutuldu. İkramlarda bulunuldu

11 HAZİRAN 2013 - İstanbul Taksim Meydanı Gezi Parkı’nda eylemle ilgili olarak Türk Ocağı’nda istişari toplantı yapıldı. İstişari toplantı sonucu, bir basın açıklamasıyla kamuoyuna duyuruldu.

15 HAZİRAN 2013 - Türk Ocağı Yönetimi olarak Zonguldak Esnaf Kefalet Kooperatifi ile Zonguldak Esnaf Odaları Birliği Başkanlıkları ziyaret edildi.

24 TEMMUZ 2013 - Lozan Antlaşması’nın ve Basından Sansürün Kaldırılışının Yıldönümleri  nedeniyle birer basın açıklaması yapıldı.

27 TEMMUZ 2013 - ’’Güneydoğu Sınırımızda cereyan eden Son Gelişmeler ve Bu Gelişmelerin Türkiye’ye Etkileri ‘’ konulu istişari toplantı düzenlendi. Toplantı sonucunda basın açıklaması yapıldı.

05 AĞUSTOS 2013 - Ramazan Bayramı Kutlama Mesajı yayınlandı.Bayramın ikinci günü Türk Ocağı’nda Bayramlaşma düzenlendi.

31 AĞUSTOS 2013 - Zafer Bayramı Kutlama Mesajı yayınlandı. h Alemdar’ın konuşmacı olarak katıldığı ‘’Malazgirt ve Dumlupınar Zaferlerinin , Türk Tarihindeki Yeri ve Anadolu’nun Vatanlaştırılmasındaki Önemi’’ konulu sohbet toplantısı düzenlendi.

07 EYLÜL 2013 - Hasan Yıldırım’ın konuşmacı olarak katıldığı‘’ Karamanoğlu Mehmet Bey ve Türkçe ‘’ konulu sohbet toplantısı düzenlendi.

14 EYLÜL 2013 - Çınartepe Mahallesi Muhtarlığı’na ihtiyaç sahiplerine dağıtılmak üzere muhtelif giyim malzemesi yardımı yapıldı.

19 EYLÜL 2013 - Hüseyin Girgin İlköğretim Okulu’na muhtelif kırtasiye, büro ve spor malzemeleri yardımı yapıldı.

28 EYLÜL 2013 - Hükümet’in ‘’Demokratikleşme Paketi’’ hazırlığı ile ilgili olarak istişari toplantı düzenlendi. İstişari toplantı sonucunda bir basın açıklaması yapıldı.

09 EKİM 2013 - Türk Ocağı olarak bir heyetle Zonguldak Valisi Ali Kaban, makamında ziyaret edildi.Türk Ocağı faaliyetleri ile ilgili olarak bilgi verildi.Karşılıklı görüş alışverişinde bulunuldu. Türk Ocağı yayınlarından oluşan bir yayın seti takdim edildi.

16 EKİM 2013 - Kurban Bayramı kutlama mesajı yayınlandı. Kurban Bayramının 2.günü Türk Ocağı’nda bayramlaşma düzenlendi.

22 EKİM 2013 - Bakanlıkların Zonguldak’taki İl Müdürlükleri ziyaret edilerek görüş alışverişinde bulunuldu. Türk Ocağı yayınlarından takdim edildi.

26 EKİM 2013 - Yüksek okulda okuyan ve  burs talebinde bulunan ihtiyaç sahibi öğrencilerden (10) öğrenciye burs verecek yer teminin de yardımcı olundu.

29 EKİM 2013 - Cumhuriyet Bayramı Kutlama Mesajı yayınlandı. Valilikçe düzenlenen Bayram etkinliklerine iştirak edildi. Türk Ocağı olarak ‘’Türk Bayrağı’’ dağıtımı yapıldı.  Tarihçi Celil Bahadır’ın konuşmacı olarak katıldığı ‘’Türkiye Cumhuriyeti’nin 90.yılında Cumhuriyet ve Demokrasi ‘’ konulu konferans düzenlendi.

 

Benzer İçerikler

Perşembe Sohbetleri

Konu: Salgın Tehlikesi Nedeniyle Sohbetlerimiz Ertelenmiştir
Konuşmacı: Bilahare duyurulacaktır
Tarih: 16 Mart 2020
Saat: 20:00
Yer: Sivrioğlu Konağı / Odunpazarı

Sosyal Medya

Gençlik Kolları
Cumartesi Sohbetleri

Konu: Ekim Ayında Başlayacaktır
Konuşmacı:
Tarih:
Saat:
Yer: Sivrioğlu Konağı

Eskişehir

Eskişehir Hava Durumu

Tavsiye Linkler

Türk Ocakları| Türk Ocakları Tarihçe| Türk Ocakları Kurucuları| Atatürk ve Türk Ocakları| Türk Ocakları Tüzüğü| Türk Ocaklarından Haberler
Copyright @ Eskişehir Türk Ocağı & Türk Ocakları Eskişehir Şubesi & Türk Ocakları Eskişehir Şubesi