Zonguldak Türk Ocağından 24 Kasım açıklaması​

“BÜTÜN ÖĞRETMENLERİMİZİN, ÖĞRETMENLER GÜNÜ KUTLU OLSUN”

24 Kasım hem bütün öğretmenlerimiz için kutlanan bir gün olması, hem de Cumhuriyet’imizin kurucusu Mustafa Kemal Atatürk’e  “Başöğretmenlik” ünvanının verildiği gün olmasıyla büyük bir anlam taşımaktadır.

Yarınlarımızı emanet edeceğimiz çocuklarımızı ve gençlerimizi şahsiyetli birer birey olarak yetiştiren öğretmenlerimiz, manevi değeri yüksek ve şerefli bir görevi yerine getirmektedirler.

Ülkemizi, milletimizin “kızıl elma”sı olan çağdaş medeniyet seviyesi üstüne taşımak için hiçbir şey beklemeden sevgi, sabır ve fedakârlık örneği sergileyen öğretmenlerimiz, geleceğimizin teminatı gençlerimize fen ve sosyal bilgilerin yanı sıra hakkı, hukuku, çalışmayı, okumayı, vatandaş olma şuurunu, bayrak, vatan ve Türklük sevgisini öğreterek bilginin, çağdaşlığın, sevginin, saygının, barışın mimarı ve önderleri olmuşlardır. Atatürk’ün “Milletleri kurtaranlar yalnız ve ancak öğretmenlerdir” sözü bu manada çok anlamlıdır.

Bilgilerini, sevgilerini, himmetlerini ve emeklerini bizlerden esirgememiş bütün öğretmenlerimizin “24 Kasım Öğretmenler Günü’nü kalbi duygularımla kutluyor, hayırlı ve sağlıklı mesailer temennisiyle, Başöğretmenimiz Gazi Mustafa Kemal Atatürk’e, görevi başında şehit olan ve ebedi aleme göç etmiş öğretmenlerimize Allah’tan rahmet diliyor, aziz hatıralarını minnet ve şükranla anıyorum.

Erol ŞEREF
Zonguldak Türk Ocağı Başkanı

Bu yazi 18 defa okundu.

 

Benzer İçerikler

Perşembe Sohbetleri

Konu: Nitelikli Teknik İnsan Nasıl Yetişir
Konuşmacı: Doç. Dr. Osman Nuri ÇELİK
Tarih: 18 Nisan 2019
Saat: 20:00
Yer: Türk Ocağı Binası

Sosyal Medya

Gençlik Kolları
Cumartesi Sohbetleri

Konu: Ekim Ayında Başlayacaktır
Konuşmacı:
Tarih:
Saat:
Yer: Sivrioğlu Konağı

Eskişehir

Eskişehir Hava Durumu

Tavsiye Linkler

Gün Olur Asra Bedel Fatih Harbiye Ömer Seyfettin Seçme Hikayeler
Türk Ocakları| Türk Ocakları Tarihçe| Türk Ocakları Kurucuları| Atatürk ve Türk Ocakları| Türk Ocakları Tüzüğü| Türk Ocaklarından Haberler
Copyright @ Eskişehir Türk Ocağı & Türk Ocakları Eskişehir Şubesi & Türk Ocakları Eskişehir Şubesi