Zonguldak Türk Ocağından Cumhuriyet Bayramı Basın Açıklaması​

“CUMHURİYET’İMİZİ KORUYUP SAHİP ÇIKALIM!...”

Bundan 90 yıl önce Türk Milleti, kanını akıtıp canını vererek, esarete ve köleliğe karşı çıkmış ve Türk düşmanlarına karşı vatanını ve istiklalini korumuştur. Kazanılan Kurtuluş Savaşı’nın arkasından kurulan Cumhuriyet, Türk varlığının üzerindeki ipoteği kaldırmıştır.
Milli Önderimiz Gazi Mustafa Kemal Atatürk, Türk Milleti’nin karakterine en uygun idare şekli olan Cumhuriyet’i 29 Ekim 1923 günü ilan edip, ilelebet yaşatılması için bizlere emanet etmiştir. Vatanımızın bütünlüğünün, Milletimizin birliğinin ve devletimizin dirliğinin muhafazası için mutlaka Cumhuriyet’imize sahip çıkmalı ve büyük bir kararlılıkla onu korumalıyız.
Eğer; Şehit ve Gazilerimizin kanlarıyla sulanan ve vatan yapılan bu topraklar üzerinde Türk kimliğimizle hür ve medeni bir şekilde yaşamak istiyorsak Cumhuriyet’imizi, iyi anlamalı ve geleceğimiz olan gençlerimize de iyi anlatmalıyız.
Son yıllarda ABD ve AB’nin başını çektiği küresel güçler, BOP gibi sömürge projeleri ile bölgemizde kan, gözyaşı, korku ve endişeyi hâkim kılarak huzur ve güveni yok etmiştir. Bu yaşananlar karşısında Cumhuriyetimizin kıymeti daha iyi anlaşılmaktadır.
Bilinmelidir ki Türk Milleti olarak bizler, batılı düşmanlarımızın ve içimizdeki yandaşlarının hain oyunlarına karşı Cumhuriyetimize sahip çıkıp korudukça hiçbir güç milletimizin birliğine ve vatanımızın bütünlüğüne zarar veremeyecektir.
Bu duygu ve düşüncelerle, Cumhuriyet’imizin kurucusu Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ü, kahraman silah arkadaşlarını, aziz şehit ve gazilerimizi sonsuz minnet ve rahmetle anıyor, Zonguldak Halkı’nın ve büyük Milletimizin Cumhuriyet Bayramını kutluyor, saygılar sunuyorum.

Erol ŞEREF
Türk Ocağı Başkanı

 

Benzer İçerikler

Perşembe Sohbetleri

Konu: Nitelikli Teknik İnsan Nasıl Yetişir
Konuşmacı: Doç. Dr. Osman Nuri ÇELİK
Tarih: 18 Nisan 2019
Saat: 20:00
Yer: Türk Ocağı Binası

Sosyal Medya

Gençlik Kolları
Cumartesi Sohbetleri

Konu: Ekim Ayında Başlayacaktır
Konuşmacı:
Tarih:
Saat:
Yer: Sivrioğlu Konağı

Eskişehir

Eskişehir Hava Durumu

Tavsiye Linkler

Gün Olur Asra Bedel Fatih Harbiye Ömer Seyfettin Seçme Hikayeler
Türk Ocakları| Türk Ocakları Tarihçe| Türk Ocakları Kurucuları| Atatürk ve Türk Ocakları| Türk Ocakları Tüzüğü| Türk Ocaklarından Haberler
Copyright @ Eskişehir Türk Ocağı & Türk Ocakları Eskişehir Şubesi & Türk Ocakları Eskişehir Şubesi