Anma Günleri

 • 5 Şubat 1997 Gulca Katiamı
  Bir Kadir gecesi evlerinde ibadetlerini yapan insanların tutuklanması üzerine Doğu Tüfkistan’ın Gulca kentinde gösteri yapan insanların üzerine ateş açılmasıyla 100’den fazla Uygur ve Kazak Türk’ü katledilmiş, bir kısmı soğukta donarak öldürülmüştür, binlerce insanda tutuklanmış bu katliamlar iki ay boyunca devam etmiştir. Bu katliamı ve yapanları 26. Yılında TÜRK OĞLU! UNUTMA, UNUTTURMA VE AFFETME
 • Şeyh Şamil
  Yıllarca Moskofa dağları dar eden; “Kafkas Kartalı” Avar Türk’ü İmam Şamil’i vefatının sene-i devriyesinde rahmetle, minnetle yâd ediyoruz. Aziz ruhu şâd olsun.
 • Ahmet Hamdi TANPINAR
  Büyük edebiyat tarihçisi; şair, Huzur’un, Beş Şehir’in, Saatları Ayarlama Enstitüsü’nün yazarı vefatının sene-i devriyesinde rahmet niyazıyla yad ediyoruz.
 • Prof. Dr. Mehmet KAPLAN
  Son büyük edebiyat tarihçisi, Fuat Köprülü ve Tanpınar’ın asistanı; Eskişehir Sivrihisarlı Prof. Dr. Mehmet Kaplan’ı şükranla yâd ediyoruz. Aziz ruhu şâd olsun.
 • 20 Yanvar 1990
  20 YANVAR!!!, KUTLU GECE!!!Dün gece, 72 yıldır zulüm ve katliam altında “azadlığa” susamış bir milletin Azadlık meydanında Ebulfez Elçibey’in liderliğinde; Azerbaycan Halk Cephesi olarak “gıyama” kalktığı gece idi.Tankların önünde, “zincirleri kıra kıra” yürüyen bir milyon Azerbaycanlının kanlarıyla,kemikleriyle, canlarıyla destan yazdığı gece idi!O gece Rus tanklarının altında 211 Azerbaycanlı mübarek kanlarıyla sulayarak “Lenin” meydanını “Azadlık” meydanına […]