UNUTMA, UNUTTURMA, VE AFFETME!!!
5 Nisan 1990’da; Kaşgar’ın Barın kasabasında, Doğu Türkistan’a Çinlilerin yerleştirilmelerine, kadınlara zorla kürtaj yapılmasına karşı çıkan Uygur Türklerinden; Çol çocuk, bebek demeden 170’ini Katledip, Barın kasabasını yerle bir edip, binlerce Türk gencini zindanlara attılar!
5 NİSAN Uygur kadınlarının canları pahasına namuslarına sahip çıktıkları direniş günüdür.
KIZIL ÇİN ZALİMLERİNİ UNUTMA!!!
![](https://www.eskisehirturkocagi.org/wp-content/uploads/2024/04/BARIN-1-722x1024.jpg)