Bütün ömrünü imanı kavi, kıblesi düzgün, milliyetçi bir Türk aydını olarak R. O. Arık’ın tarif ettiği gibi ömrünü “bir cephedeymiş gibi” yaşadı. Gençliğinden itibaren vakarlıydı, mütevazıydı, hasbiydi, cesurdu, imanlıydı; “Unutmayın başucu kitabımız Kur’an’dır… Milli kültür hareketimiz tabi ve zaruri olarak Kur’an’dan başlayacaktır” derdi.(Nuri GÜRGÜR)Ağabeyimizi Hakk’a yürüyüşünün 9. Yılında rahmetle, şükranla, hasretle yad ediyoruz. Aziz ruhu şâd olsun. Rahmet niyazıyla.
![](https://www.eskisehirturkocagi.org/wp-content/uploads/2022/10/133.-10-ekim-nevzat-kosoglu-819x1024.jpg)