102. Yıllık şerefli biz mazi, millete hizmete adanmış ömürler….

Kocaeli Türk Ocağı, Türk Ocaklarının kuruluşunun 102 yıl dönümünü kocaelinin en işlek caddesi olan izmit merkezde bulunan yürüyüş yoluna kurdukları çadırlarda Milli konuları içeren Kitre bebeklerini sergileyerek kutladı.

Sergi Çanakkale zaferinin yıl dönümünde kuruldu ….

Yaklaşık 3500 kişinin gezdiği sergide Türk Ocağı Kocaeli şube Başkanı yücel Alpay DEMİR ile yöneticiler Tekin YEKEN, Emre DENİZBİLGİNİ, Mahmut EKMEN, Yılmaz DANACI, Osman ÖZMEN ve Gökmen TÜRENGÜL tüm ziyaretçileri evlerine gelmiş birer misafir nezaketi ile karşılayarak Türk Ocaklarının hizmetleri ve sergi hakkında bilgi verdiler.

Sergi uzaklardan misafir ….

Sergi Ürgüp’de faaliyet gösteren yerli ve yabancı turistlerin ilgi ile ziyaret ettikleri kapadokya sanat tarihi müzesinin sanatçıları Sibel Radiye GÜL, ile Serkan PAYTAK tarafından dizayn edildi.

Slogan; Türk Ocağı Herkesin Ocağı ….

Ocağımıza gelinmesini beklemeyeceğiz, biz gideceğiz, Ocağımızı bilmeyenlere usanmadan anlatacağız, Akademik kariyer ve tahsil yapmayı hedefleyenlere hizmet ederek ocağımızı Türk Milliyetçiliği fikrinin yayıldığı, gençlerin yetiştiği  bir kurum olarak hizmetlerine devam ettireceğiz dedi.

Türk Milliyetçiliği fikri Başımızın Tacıdır….

Türk Milliyetçiliği bu fikri savunanlara hep büyük zahmetler vermiştir çünkü ağır ve şerefli bir görevdir, en büyük kazanım bu fikrin hürmetle anılacak ömürler yaşayan insanların başının tacı olmasıdır, maddeci anlayışın karşısında manevi sevdalar peşinde olanların rağbet edebileceği bu şerefli görevi başımızın tacı yapıp ömrümüz oldukça gururla hizmet edeceğiz dedi.

Kitap Fuarı asıl hedefimiz ….

İlimizde heryıl nisan ayında düzenlenen kitap fuarına ilk kez katılacaklarına değinen Ocak Başkanı Yücel Alpay DEMİR, fikirler yayın organları ile varlığını sürdürür. Ücretsiz Türk Yurdu dergileri dağıtacağız, Milli mücadelenin en önemli adımlarından olan Türk Yurdu dergisini okumasa bile herkesin bilmesi gerekmektedir bunun için maddi manevi ne yapılması gerekiyor ise fazlasını yapacağız, üzerinde Türk Ocağımızın logosunun ve kısaca kuruluş öyküsünün yazıldığı 100.000 adet kitap ayracı yaptıracağız, fuara gelen kitap okuyan ilimizin birikimli insanlarımızla tanışacağız dedi.

Varlığımız Türk Varlığına Armağan….

ziyaretçilerin ilgisi ve memnuniyetinin tüm fedakarlıkları fazlası ile karşıladığına değinen Yücel Alpay DEMİR varlığımız Türk varlığına armağan zaten, Türk Ocaklılardan hep daha fazlasını bekleyin dedi.