3 Mayıs Türk Milliyetçilerinin bayramının 70. yıl dönümünde kocaeli Türk Ocağında bayramlaşma yapıldı.

Bayramlaşmaya Hepar Genel Başkanı Osman Pamukoğlu ve ünüversiteli öğrenciler katıldı.

Birliğin Adresi Türk Ocağı

Türk Milliyetçiliğine hizmetin emekliliği yoktur diyen Yücel Alpay DEMİR Türk Milliyetçileri yaşarken minnet  ve övgü beklemez bu gönül insanlarının dertleri bir sebep bir ülkü uğruna yaşamaktır ve bunuda başarırlar bizler bu özel günlerde o değerlerimizi yad ederken , rahmet okurken gençlerimize ve kendimizede yaşantılarını örnek alırız. Ne bizler nede nesillerimiz 3 mayısı 1944 ruhunu unutmayacaktır ve bu ocaklar bütün vatanseverleri , vatansever dernek ve siyasi teşekkülleri birlik beraberlik içinde hizmetlere ortak etmeye devam edecektir , bayramımız kutlu olsun dedi.

Ocağın önemli isimleri orada idi

Süleyman SEYHAN , Şaban UFUK , Seyfidar ÇOBAN , İsmail Hakkı YILMAZ , Naci KARA , Mahmut EKMEN , Yılmaz DANACI , Osman ÖZMEN , Emre DENİZBİLGİNİ , hepar il yönetimi ve Türk Ocağının gençleri katıldı.

Pamuk Oğlu Ocaklar çok önemli dedi.

103 yıllık ocak geleneğinin binlerce yıllık Türk Töresine göre sürdürüldüğünü bildiğini , Ocakların görev ve sorumluluğunun ağır olduğuna değinen Osman PAMUKOĞLU hepar gençliğide bu ocakların önemini bilir ve ocağını yanlız bırakmaz , bizler Vatan ve Millet menfaatleri söz konusu olduğunda parti menfaati veya siyasi ikbal düşünmeyiz . içten misafirperverliğinizden memnun kaldım kocaeli Türk Ocağının herkesin ocağı oluşu birleştirici tavrı memnun edicidir. Tüm Ocak hizmetkarlarına teşekkür eder Türk Milliyetçilerinin vatanseverlerin bayramını kutlarım dedi. ve kendisine hediye edilen milli mücadelenin ilk adımı ilk yayın organı sayılabilecek TÜRK YURDU dergisini memnuniyetle kabul ettiğini söyledi.

Türk Ocaklı gençlerin ilgisi fazla idi.

Türk Ocaklı gençlerin komutan olarakda görevini layıkı ile yapan Osman PAŞA ya ilgisi fazla oldu fotoğraf çektirmek isteyen hiç kimseyi geri çevirmeyen PAMUKOĞLU ocak gençlerine kendi yazdığı kitapları hediye etti.