TÜRK OCAKLARI SİVAS ŞUBESİ SİVASPOR BİNİCİLİK VE ATLI SPOR TESİSLERİNDE BAHARIN MÜJDECİSİ OLAN NEVRUZ BAYRAMINI KUTLADI. OKÇULUK VE BİNİCİLİK KLÜBLERİNİN DE DESTEGİ İLE DÜZENLENEN ORGANİZASYON RENKLİ GÖRÜNTÜLERE SAHNE OLDU.
MEHTER TAKIMININ KONSERİ İEL BAŞLAYAN ETKİNLİK GÜN BOYU DEVAM ETTİ. PROGRAMA, TÜRK OCAKLARI SİVAS ŞUBESİ BAŞKANI MUTLU KURT, BELEDİYE BAŞKANI DOĞAN ÜRGÜP, MHP SİVAS BELEDİYE BAŞKAN ADAYI KÜRŞAD ERGÜN VE VATANDAŞLAR KATILDI. 
PROGRAMIN AÇILIŞ KONUŞMASINI YAPAN TÜRK OCAKLARI SİVAS ŞUBE BAŞKANI MUTLU KURT,NEVRUZUN TÜRKLERİN ÖNEMLİ BİR BAYRAMI OLDUGUNA DİKKAT ÇEKTİ.BÜTÜN TÜRK CUMHURİYETLERİNDE KUTLANAN BU ÖZEL GÜNÜ SİVASTADA BİRLİĞİN VE BERABERLİĞİN SEMBOLÜ OLDUGUNA DİKKAT ÇEKEN KURT,PROGRAMDA EMEĞİ GECEN HERKESE DE TEŞEKKÜR ETTİ. TÜRK OCAKLARI ŞUBE BAŞKANI MUTLU KURT İSE BELEDİYE BAŞKANI DOĞAN ÜRGÜP’E KATKILARINDAN DOLAYI PLAKET TAKTİM ETTİ. 
PROGRAMA KATILNA MHP SİVAS BELEDİYE BAŞKAN ADAYI KÜRŞAD ERGÜNDE GÜNÜN ANLAM ÖNEMİNE DEĞİNEREK ETKİNLİĞE DESTEK VEREN GÖKTÜRK ATLI OKÇULUK KLÜB BAŞKANI MURAT BEYSUN’A PLAKET TAKDİM ETTİ.
KAFKAS HALK OYUNLARI GÖSTERİSİ İLE DEVAM EDEN KUTLAMA PROGRAMINDA DAHA SONRA TEMSİLİ DEMİR DÖVÜLDÜ VE YAKILAN ATEŞ ÜZERİNDEN ATLANDI.

OKUCULUK KULÜBLERİNCE YAPILAN OK ATMA GÖSTERİSİ KATILIMCILAR TARAFINDAN BEĞENİ İLE İZLENDİ. DAHA SONRA İSE SİVA SPOR BİNİCİLİK KLÜBÜ TAKIMLARINCA CİRİT GÖSTERİSİ YAPILDI. KAFKAS DANSLARI VE TÜRK MÜZİĞİ DİNLETİSİYLE DEVAM EDEN PROGRAM AKŞAM SAATLERİNE KADAR SÜRDÜ.