“MİLLİ EGEMENLİK VE ÇOCUK BAYRAMI KUTLU OLSUN”

Türkiye Büyük Millet Meclisi’nin ve Milli Egemenlik ve Çocuk Bayramı’nın bugün 94.yılını kutluyoruz.
Türk Milleti, sömürgeci devletlere karşı verdiği Milli İstiklal Savaşını kazanarak bu başarısını 23 Nisan’la taçlandırmıştır. Batılı sömürgecilerin heveslerini kursaklarında bırakmış ve Sevr Antlaşmasını tanımayarak,Milli devletini kurmuştur.
Milli mücadelemizin önderi Mustafa Kemal, Egemenliğin Türk Milleti’nde olduğu Türkiye Cumhuriyet’ini ilanından sonra, bu mücadeleyi yürüten Büyük Millet Meclisi’nin kuruluş gününü Bayram olarak Türk Çocuklarına hediye ederek, bu bayramın coşkulu bir şekilde Milli duygularla kutlanmasını istemiştir.
Bizler Türk vatandaşı anne baba olarak, siyasetçiler, sivil toplum kuruluş mensupları, öğretmenler, devleti idare eden yöneticiler olarak geleceğimiz olan Çocuklarımızın sağlıklı, bilgili ve aynı zamanda milletini, vatanını,devletini,bayrağını seven,tarihine ve kültürüne saygılı, Türk kimliğinden onur duyacak gençler olarak yetiştirmenin ihmal edilmez bir görev olduğunu unutmamalı ve bu yönde gayret göstererek duyarlı davranmalıyız.Yoksa yarın çok geç olabilir.
Bu düşüncelerle Zonguldak Halkı’nın büyük Türk Milleti’nin ve yarınlarımızın ümidi, gözleri öpülesi, pırıl pırıl, ışıl ışıl sevgili çocuklarımızın “Milli Egemenlik ve Çocuk Bayramı’nı” en  içten duygularla kutluyoruz.

Erol ŞEREF
Türk Ocağı Başkanı