Ünal, Ayvaz Gökdemir’i şu ifadelerle andı:

“Kutlu Doğum’un” isim sahibi olup,Kutlu Doğum haftasında Hakka yürüyen ağabeyim, Türk Musıkisi Konservatuarları’nın kurucusu ağabeyim, Bugün biz bir takım değerlerin sahibiyiz, biz şuncuyuz, buncuyuz diyen öğretmen neslinin neredeyse tamamının varlık sebebi “Komando Ayvaz”ağabeyim. Yiğit ağabeyim, inandığı gibi konuşan; yıldırımdan, kasırgadan yılmadan yaşayan ağabeyim.
Çok sevdiği Türkçeyi, mızrak gibi saplayan ve muhteşem bir şekilde kullanıp yazan ve kötü konuşup yazanları asla affetmeyen ağabeyim ve en sonunda Sevgi Abla’mın bütün direnmelerine rağmen ben bugün dostlarımla buluşacağım, görüşeceğim deyip, hasta yatağından kalkıp, yıkanıp, abdestlenip, en güzel elbiselerini giyip adeta kanatlanan bir kuş gibi Türk Ocaklarının kurultayına, toyuna,düğününe gelip orada kollarımda Hakka yürüyen,”vuslatını”böylesine muhteşem noktalayan
ağabeyim; yattığın yer nur olsun. Şimdi çok sevdiğin Necdet Koçak Ağabey’imiz, Galip Erdem Ağabey’imiz ve Dündar Ağabey’imizle kurduğunuz divan ne muhteşem divandır ve hali hayatta seni tanımamış olanlar ne kadar talihsizdir!