MİLLET OLMANIN GEREĞİNİ YAPMAYA DAVET EDİYORUZ.

Geçen sene yangın münasebetiyle yardım konusunda yapılan yanlışların, kaş yapayım derken göz çıkarmamanın gereği olarak yardımların aşağıdaki duyurularımıza göre yapılmasını özellikle ikaz ve istirham ediyoruz.

1.Felaket bölgesinde kullanılmak üzere AFAD tarafından toplanan nakdi yardımlar için banka hesap numaralarını içeren görsel ekte paylaşılmıştır. Nakdi yardım yapmak isteyen siz aziz dostlarımıza saygıyla iletiriz.

2.Ülkemizin 10 vilayetinde aynı anda yaşanan deprem felaketine maruz kalan vatandaşlarımızın ihtiyaç duyduğu kullanılmamış malzemeler aşağıda sıralanmıştır. Bu malzemelerden felaket bölgesine göndermek isteyenlerin Ocağımıza ulaştırmalarını önemle rica deriz.

ÖNCELİKLİ KABUL EDİLECEKLER KULLANILMAMIŞ EŞYA LİSTESİ

1- Eldiven

2- Mont

3- Bot

4- Bere

5- Çocuklar için mont ve kışlık giyisi

6- Tüplü katalitik soba

7- Tüp

8- Yatak

9- Battaniye

10- Powerbank

11- Gıda kolisi (konserve)

12- Çocuk bezi

13- Çocuk maması

14- Kadın pedi

15-Temizlik hijyen malzemesi

16- Yağmurluk

17- Çizme

Gönderilecek yardımların koordinasyonu için 0531 783 62 65

3. Eskişehir’de ikamet ve kan bağışında bulunabilecek dostlarımızın;  felaket bölgesindeki yaralılarımız için Kızılay Sabit Kan Alma Birimleri haricinde, Mobil Kan Alım Birimleri Ulu Önder Mahallesinde ve Vilayet Bahçesinde kurulmuştur. Kan verebilecek dostlarımızın buralara müracaat etmelerini istirham ederiz.

Kızılay kan alma noktaları; valilik saat 20.00, uluönder kan merkezi saat 21.00, Adalar saat 21.00 e kadar açık olacaktır.

Deprem felaketi ile ilgili paylaşımlarımızı sizlerin de sosyal medya sayfalarınızda paylaşmanızı özellikle istirham ediyoruz.