18 Mart 1915 te binlerce pırıl pırıl gencini (ki bunlardan 190’ı askeri tıbbiye öğrencisi Türk Ocaklarını kuran gençlerdir.)Şehit Vererek Çanakkale’de destanlaşan kahraman ordumuzun değerli mensuplarını, verdikleri kanla, canla bu toprakları Müslüman Türk Vatanı haline getiren aziz şehitlerimizi saygıyla ve rahmetle hatırlıyoruz.

Keza 12 Eylül öncesinde Türkiye Cumhuriyeti Devletini yıkmak, milletini bölmek ve vatanını parçalamak isteyen hainlere karşı mücadele verirken şehit düşen bozkurtlar; Süleyman Özmen, Yusuf İmamoğlu, Dursun Önkuzu, Büyük Devlet adamı Eskişehirli Gün Sazak’ta aynı iman ve şuurla şehadet şerbetini içip şehitler kervanına katılmıştır.

Bu gün de binlerce askerimiz, polisimiz, memurumuz, din adamımız, öğretmenimiz, ormancımız, mühendisimiz, kundaktaki bebelere kadar masum vatandaşlarımız ve özellikle Eskişehirli İsmail Tetik’imiz, Kahraman Soner Özübek’imiz, Şehit Astsubay Emre Bolat’ımız, ve yüzlercesi, bölücü ve yıkıcı terör örgütlerinin kurbanı olmuşlardır.

Uğrunda seve seve can vermeye hazır olduğumuz vatan coğrafyasının sahibi olarak övünüyorsak, bize bu mirası bırakan, ilkinden-sonuna kadar bütün şehitlerimize borcumuzu ödemeliyiz.

ŞEHİTLER GÜNÜNDE Kur-an ziyafetiyle onları anmak, çocuklarımıza hatırlatmak, şükranlarımızı iletip vefamızı göstermek için dini şölende; Perşembe günü Çarşı Camiinde akşam namazını müteakiben okunacak olan mevlit ve hatim duasında sizleri de aramızda görmekten  mutluluk duyacağız.

Şehitler, ALLAH’TAN şunu istediler: “Yarabbi Bizi Dünya ya Tekrar Gönder ve Senin Uğruna Bir Kere Daha Şehit Olalım.”  Hazreti Muhammed. (S.A.V.)

 TÜRK OCAĞI HANIMLAR KURULU GENÇLİK KOLLARI