Ocağımız bu ramazanı da adına yaraşır bir şekilde yoğun faaliyetlerle karşılıyor.

Öncelikle 30 seneden bu tarafa aksatmadan bir gelenek halinde Ramazan’ın her pazarında “Doğru insanların ağzından İslâm’ı doğru anlamak” üzerine son zamanlarda bu konulardaki ciddi kirlilikleri de dikkate alarak “Ramazan Konferansları”, bu konferansların ilkinde “İslâm, Akıl, Ahlâk” konusuyla Ankara Üniversitesi İlahiyat Fakültesi Öğretim Üyesi Prof. Dr. Sönmez Kutlu konuk olacaktır.

Ayrıca geçen sene başlattığımız ve yoğun ilgi gören Ramazan boyunca garip gurebaya, fakir fukaraya ve öğrenciler dönük “Ramazan İftarlarımız” Odunpazarı’nda, konağımızın bahçesinde bu sene de devam edecek.

Cumartesi günleri Ocağımızın salonlarında özellikle çocuklara olmak üzere “Hacivat ve Karagöz” gösterileri ve bunlara dair dersler yapılacak.

 Nihai olarak özellikle 4 seneden bu tarafa her türlü dert ve eksikliklerine yardımcı olmaya çalıştığımız, şehrimizde misafirimiz olan 750 Irak/Telaferli ailelere olmak üzere; fakir fukaraya ve garip gurebaya dostlarımızın, hayırseverlerin desteğiyle “Hayır paketleri, gıda paketleri ” dağıtımına devam edilecektir.

Ramazan’ın feyzinden, bereketinden istifade edebilmek ümidiyle, milletimizin birlik ve beraberliğine vesile olması, vatanımızın üzerindeki şer güçlerin emellerine mani olması niyazıyla aziz Türk Milletinin Ramazan’ını tebrik ediyoruz.

Video: https://www.facebook.com/esturkocagi/videos/2068363643435526/