Ocağımız tarafından düzenlenen “Kardeşlerinle Paylaş,Kurban Vakti” adlı vekaleten kurban kesim kampanyası kapsamında alınan kurbanlar, bayramın ikinci günü kestirilerek, hazırlanan kutularla Telafer’den şehrimize gelen Türkmen ailelere ve şehrimizde yaşayan Özbek ailelere dağıtılmıştır. 

Kurban kesiminde açıklama yapan Ocak Başkanımız şunları söylemiştir; 

“Telafer,Musul,Halep nasıl bizim ana vatanımızsa,Eskişehir’de Türkmen kardeşlerimizin ana vatanıdır. Türkmen kardeşlerimize Türk Ocakları olarak her zaman yardımcı ve destekçi olacağız.

Kurban bağışlarını mazlum Türkmen kardeşlerimize yapan üyelerimize ve dostlarımıza teşekkür ediyorum.Allah kurbanlarını kabul etsin. Cenab-ı Allah mübarek kurban bayramı hürmetine Telafer’de,Kekük’te,Musul’da,Halep’te,Doğu Türkistan’da,Kaşgar’da yaşayan soydaşlarımızın da hür ve müstakil bir şekilde bayramlarını idrak etmeyi nasip etsin. 

Niyaz edelim bu doğan güneş soydaşlarımız üzerine,kurban bayramı hürmetine bir başka doğsun ve önümüzdeki günlerde temenni edelim,niyaz edelim Peygamber Efendimizin övdüğü aziz Türk Milleti yarınlarda huzur,mutluluk ve ağız tadıyla bayram geçirmeyi nasip etsin.”