“ Türk Dünyası Şairleri”

AMAÇ : “Millî Kültür” hususunda gençlerimizi şuurlandırmak, Eskişehir’in Türk Dünyası Kültür Başkenti olması vesilesiyle Türk Dünyası şairlerini tanıtmak.
KONU : Türk Dünyasından Tanınmış Şairler
TARİH : 03 Mayıs 2014 Cumartesi
SAAT : 10.00
YER : Yunus Emre Kültür ve Sanat Merkezi

KATILMA ŞARTLARI:
1- “Şiir Okuma Günü”ne Eskişehir merkez ve ilçelerinde bulunan lise ve dengi okul öğrencileri katılabilecektir.
2- Okunacak şiir “Türk Dünyasından Tanınmış Şairlere” ait olacaktır. ( Şair ve okunacak şiirini okullar kendileri belirleyecektir.)
3- Katılmak isteyen öğrenciler kendi okullarında kurulacak jüri tarafından değerlendirilecek, okulunda birinci olan öğrenci Yunus Emre Kültür ve Sanat Merkezi’nde yapılacak programa katılacaktır.
4- Her Okulu bir öğrenci temsil edecektir.
5- Şiir okuma gününe katılacak okullar, katılacak öğrencinin adını, soyadını, sınıfını ve okuyacağı şiiri (şiirin adını ve şiir metnini) en geç 30 Nisan 2014 günü saat 17.00’ye kadar İsmet İnönü Caddesi, Üstün İşhanı No:36 Kat:6 adresinde bulunan Türk Ocağı binasına elden teslim edecekler, postayla gönderecekler veya belgegeçerle iletebileceklerdir. (Belgegeçer no: 221 41 41 tel no: 221 41 41)
6- Şiir okuyacak öğrenci, okulun vereceği öğrenci belgesi ile birlikte 03 Mayıs 2014 günü saat 12.00’de Yunus Emre Kültür ve Sanat Merkezi’nde hazır bulunacak ve program sunucusu Bilal AKAN ile kuliste buluşacaktır.
7- Öğrenci şiir okurken isterse fon müziği (canlı veya cd), kostüm kullanabilecek, canlandırma yapabilecektir.( Fon müziği kullanacaklar kayıtlarını 30 Nisan 2014’de kadar Ocak merkezine teslim edeceklerdir.)
8- Şiirler; okulların alfabetik sırasına göre okunacaktır.
9-Şiir okuma gününe katılan her liseden 20 öğrenci, başlarında 1 idareci veya öğretmenle birlikte Yunus Emre Kültür ve Sanat Merkezi’nde yapılacak programa izleyici olarak gelecektir.
10- Şiir okuyan her öğrenciye katılım belgesi, madalya ve çeşitli armağanlar verilecek.

ESKİŞEHİR TÜRK OCAĞI YÖNETİM KURULU