“Batı medeniyetinde insan dahil her şey vasıtadır. Türk medeniyetinde insan gaye ve soyuna, sopuna, dinine, inancına, diline, rengine bakılmaksızın, her yaratılan da Yaratan’dan ötürü sevilmeye değer bir varlıktır.”
![](https://www.eskisehirturkocagi.org/wp-content/uploads/2023/11/WhatsApp-Gorsel-2023-11-21-saat-22.04.51_42ca18de-1024x577.jpg)
“Batı medeniyetinde insan dahil her şey vasıtadır. Türk medeniyetinde insan gaye ve soyuna, sopuna, dinine, inancına, diline, rengine bakılmaksızın, her yaratılan da Yaratan’dan ötürü sevilmeye değer bir varlıktır.”