İlimizin akademik sohbetleri ile milli ve manevi günlerde halkla bütünleşen en etkili Sivil Toplum kuruluşu olan Türk Ocaklarının bu haftaki konukları Büyük Birlik Partisinin belediye başkan adayları oldu.

Samimi sohbetler ve adayların projelerini açıkladığı sohbette Merhum Muhsin YAZICIOĞLU’nun vefatına dair şüpheler ve hala aydınlanamamasıda konuşularak , üzüntüler dile  getirildi.

Kocaeli Türk Ocağına büyük hizmetlerde bulunmuş eski ocak başksnları Aygutşat SELÇUK ve Şaban UFUK ‘un yanı sıra Kocaeli Ardahanlılar Dernek Başkanı Seyfidar ÇOBAN , Zekai KAHYAOĞLU ve ocak yöneticileri katıldı.

Kocaeli Türk Ocağı Başkanı Yücel Alpay DEMİR Hayalini kurduğumuz yarınlar , hayalini kurduğumuz kızıl elma ve hedefimiz Turan ülkümüz  vatanseverlerin birliği ve güçlü kadroları ile mümkündür. varlığı Türk varlığına armağan olan temiz yürekli herkesin duacısıyız diyerek misafirlerini üyelerin soruları ile başbaşa bıraktı.

BBP adayları Şerif GÖREN ve Şenol KARAMUS Türk Ocağındaki samimi ortamın siyasetten uzak ancak hizmetin merkezi havasının kendilerini hep etkilediğini Türk Ocağının söylemleri ve kırmızı çizgilerini siyaset yaparken ilham aldıklarını belirttiler.