Eskişehir Türk Ocağı 2024 Millî Kültür Bilgi Yarışmaları Muhteşem Finalle Gerçekleşti

Liselerde, Eskişehir Atatürk Lisesi,

Ortaokullarda Şehit Teğmen Subutay Alkan Ortaokulu Birinci oldu.

Millî Kültür Bilgi Yarışmalarında Muhteşem Final. Eskişehir Türk Ocağı ile Millî Eğitim Müdürlüğünün işbirliğiyle yapılan Ortaokullar Arası 17. Liseler Arası 2. Millî Kültür Bilgi Yarışmalarının Final turları Hacı Süleyman Çakır Kız Anadolu Lisesi salonunda Millî Eğitim Müdürü Sinan Aydın’ın, Millî Eğitim Müdür Yardımcısı Muhammet Büyük’ün, Türk Ocaklıların, Finale kalan okulların idareci, öğretmen ve öğrencilerinin katılımıyla gerçekleşti.

Yarışma sonunda Liselerde Eskişehir Atatürk lisesi 190 Puanla birinci, Cevat Ülger  Uluslararası İmam-Hatip Lisesi 180 puanla 2., Eskişehir Eti Sosyal Bilimler Lisesi 170 puanla 3. ve Eskişehir Anadolu Lisesi 140 puanla 4. oldu.

Ortaokullarda ise Şehit Teğmen Subutay Alkan Ortaokulu 170 puanla birinci olurken, Vehbi Koç Ortaokulu 150 puanla 2., Dr. Halil Akkurt Ortaokulu 140 puanla 3. ve Ali Fuat Cebesoy Ortaokulu 120 Puanla 4. Olmuştur.

Yarışmaların ardından ödül törenine geçildi. Ödül töreninde Türk Ocağı Başkanı Nedim Ünal, Bu güzel çocukların yetişmesinde emeği geçenlere teşekkür ettikten sonra millî kültürün önemine değindi. Millî Eğitim Müdürü Sinan Aydın da bu tür yarışmaların çocuklarımızın millî kimlikleri için önemli olduğunu, İster Türk Ocağında ister okulların kendi bünyesinde, ister sınıf düzeyinde olsun bu tür yarışmaların devam etmesi gerekir dedi. Yarışmacı öğrencilere madalya, başarı belgesi, kitap ve para ödülü; okul müdürlüklerine plaket ve teşekkür beratı takdim edildi.