Türk ocakları Osmaniye şubesi ve Agamder işbirliği ile 26 Nisan Cumartesi Öğretmen evinde düzenlenen, Prf Dr Feyzullah EROĞLU nun konuşmacı olarak katıldığı kahvaltılı sohbetin konusu TÜRK YÖNETİM DÜZENİ idi.

Kahvaltılı sohbete OKÜ rektörü Prf Dr Orhan BÜYÜKALACA, Fırat Üniversitesi Jeoloji bölümü öğretim üyesi Prf Dr Ercan AKSOY, ÇÜ Öğretim üyesi Doç Dr Hakkı ÇİFTCİ, OKÜ den öğretim üyesi akademisyenler MHP belediye meclis üyeleri ,BBP il başkanı İsmail GÜMÜŞ ve çok sayıda davetli katıldı.

Kahvaltının ardından Tahsin ÇETİN in okuduğu Kuran-ı kerim ve Mustafa EROĞLU nun duasıyla başlayan programda Osmaniye Türk Ocağı başkanı Mehmet ÇETİNKAYA yaptığı konuşmada faaliyetlerle ilgili bilgi verdi. ÇETİNKAYA; son dönemde 1915 olayları ile ilgili hükümetin yaptığı açıklamaların üzüntü verici olduğunu ve esefle karşıladıklarını belirtti.

Prof. Dr. Feyzullah EROĞLU; Türk Yönetim düşüncesini üç bölümde ele aldı. İlk bölümde ilk Türk devletlerinde Töre ve kut anlayışı ile hakimiyet fikrinden bahseden EROĞLU, Han veya hakanların milletin ortalama varlığından daha zengin olamadığını ifade etti. İkinci dönem İslam ve sonrası yönetim anlayışında değişme ve farklılaşmalar ve ortaya çıkan olumsuzluklardan bahseden Prf Dr EROĞLU; üçüncü dönemde cumhuriyet ve bu günü değerlendirdi.