Türk Ocakları Kırşehir Şubesinin Olağan Genel Kurulu Kültür Merkezi Salonunda yapıldı.


200 üyesi bulunan Türk Ocakları Kırşehir Şubesinin Genel Kurulunda Süleyman Doğan yeniden başkan seçildi.

Türk Ocakları Başkanı Süleyman Doğan konuşmasında, “Türk Ocaklarının toplumda ahlak ve fikir hayatının gelişmesinde, milli birliğin kuvvetlendirilmesinde, toplum yapısının sağlamlaştırılmasında ve Türklüğüm yüceleştirilmesinde önemli katkı sunması için kurulmuş ve yüz yılı geçen bir mazisi ile bu görevi yerine getirmeye çalışmaktadır.

Ülke olarak yaşadığımız buhranlı günlerin atlatılması için her zamandan daha çok ihtiyacımız olan birlik ve beraberliğin sağlanmasına öncülük edecek Olağan Genel Kurula katılımın az olması beni üzmüştür.

Başarılı olmak ve toplumun hakkını korumak için Türk Ocakları olarak her zamankinden daha çok ihtiyacımız olduğu günleri yaşamaktayız. Türk Ocakları Kırşehir Şubesi olarak İlimizde bu misyonu temsil ettiğimizi düşünüyorum.

Yeniden oluşacak Yönetim Kurulu adına ilimizde birlik ve beraberliğin sağlanması konusunda üzerimize düşen sorumluluğu yerine getireceğimizi buradan Genel Kurulumuzu şereflendiren haziruna taahhüt ediyorum” dedi.
Yapılan Olağan Genel Kurulda Yönetim Kurul Üyeliklerine Süleyman Doğan, Dr.Metin Durandurdu, Dr. Oğuz Kocamış, Yrd.Doç. M.Tahir Güllüoğlu, Dr.Memiş Kumuşcı, Doç.Dr. Ufuk Karadavut, Ahmet Şahan Denetim Kurul Üyeliklerine Yrd. Doç. Dr. Ahmet Gündüz, Cemalettin Akçakaya, Ferit Okkay Üst Kurul Üyeliklerine Doç. Dr. Harun Çiftçi, Veysel Turgut, Asım Eraslan seçilirken Ankara Türk Ocakalrı Şubesi Denetim Kurulu üyeliğine de Mehmet Altıparmak seçildi.

http:www.milliyet.com.tr/turk-ocaklari-sube-baskani-yeniden-suleyman-kirsehir-yerelhaber-50068/