Türk Ocakları’ndan anlamlı program

Türk Ocakları Yozgat Şubesi anneler günü münasebetiyle Grand Ser Otel’de program düzenledi.

Anneler gününü unutmayan Türk Ocakları Yozgat Şubesi hanımlara özel tertip edilen programda hem yılın eşi ve annesini seçti hem de annelere eğlenceli ve doyumsuz bir hafta sonu yaşattı. Grand Ser Otel’de düzenlenen programa çok sayıda bayan katılırken hediye çekilişleri, türküler ve halaylarla anneler kendi günlerinde doyası eğlendiler. Toplumları ve milletleri bir araya getirerek onların ahlaki ve güçlü bir bağ ile birbirine kenetlenmesinde en büyük rolü annelerin sergilediğine vurgu yapılan programda anneliğin önemi ve kıymeti belirtilmiş oldu.

Programın açılış konuşmasını yapan Türk Ocakları Yozgat Şubesi Hanım İcra Heyeti Başkanı Kübra Kılıç “Türk Ocağı Yozgat Şubesi olarak bu anlamı günde annelerimizi hatırlatan, hatırlayan bir program yapmak istedik ve bu vesileyle sizlerle burada toplanmış bulunmaktayız. Nice kahramanlar, nice büyük hükümdarlar, sanatkarlar dünyaya getiren dünyanın en cefakar ve fedakar kadını olan, yavrusunun sırtını sıvazlayarak şehadetlere, cephelere uğurlayan Türk kadınının, Türk annesinin bu anlamlı gününü kutluyorum. Bu programda emeği geçen başta ocak başkanımız Nefise Yüksel olmak üzere herkese teşekkürlerimi sunuyorum” dedi.

Daha sonra kürsüye gelen Türk Ocakları Yozgat Şube Başkanı Nefise Yüksel “Sözlerime Peygamber efendimizin annesi Fatıma annemiz ve Cumhuriyetimizin kurucusu Atatürk’ün annesi Zübeyde hanımı rahmetle anarak başlıyorum. Bu cihana ışık saçan cihanı karanlıktan aydınlığa çıkaran Hz Muhammed’i doğuran anaya ne güzel ne mutlu, Mustafa Kemal’i doğuran anaya ne mutlu. Birileri doğarlar, yaşarlar ve bu dünyadan göçerler göçtükten sonra hayırlı evlatları varsa anılırlar yoksa unutulur ve giderler. Ama bu millette iz bırakanlar her daim Fatiha ile anılırlar” dedi. Yüksel Türk milletine medeniyet dersi vermeye kalkan batılı milletlerin pek çoğundan önce Türk kadınının seçme ve seçilme hakkına sahip olduğunu belirterek “Muhterem hanımlar bu cennet vatanı bizlere canları ve kanları pahasına emanet eden tüm şehitlerimizin annelerini rahmetle anıyorum. Bizlere her platformda söz hakkı veren, buralarda konuşma imkanı sağlayan Atatürk’ü doğuran o güzel anayı rahmetle anıyorum. Türk kadınının daha nice vatanını, bayrağını seven analar doğuracağına inanıyor ve gününüzü kutluyorum” şeklinde konuştu.

Konuşmaların ardından Türk Ocakları Yozgat Şubesi olarak yılın annesi ve eşi seçilen Atiye Doğru’ya plaket takdim edildi. Plaket takdiminin ardından hanımlar canlı müzik eşliğinde gönüllerince eğlenerek kendi günlerinin tadını çıkardılar.