Şahsiyetli bir nesil!

Türk Ocağımız her sene karşılıksız olarak, lisans ve yüksek lisans eğitimi gören ortalama 50 öğrencimize ayda 200 TL burs vermektedir. Fikir ve zihin dünyalarını ikmal etmiş, kendilerini düne ve bugüne karşı sorumlu hisseden; karakterli, şahsiyetli, ne yaptığını bilen nesillerle ancak tekrar rüyasını görmeyi arzu ettiğimiz bir medeniyeti inşaa etmek ve ortaya koymak mümkün olabilir. Bütün ümidimiz, gayretimiz ve çabamız bizleri hüsrana uğratmayacağından emin olduğumuz böyle nesillerin meydana gelmesi istikametindedir. 

Bu yavrularımıza sizlerin himmetiyle, sizlerin gayretleriyle, çaba ve yardımlarıyla bu karşılıksız bursları verebilmekteyiz. Şüphesiz bizlere tevdi ettiğiniz bu emanetlerin yerine ulaşabilmesi ve gereğinin yapılması, bu yavrularımızın en iyi şekilde yetişmeleri için de biliniz ki elden gelen gayretler sarf edilmektedir. Zekât ve fitreleriniz hiçbir hesap ve faaliyetle karıştırılmadan doğrudan öğrencilerimizin ellerine verildiği için gönül rahatlığıyla burs olarak verilebilir. Bu manada zekât ve fitrelerinize, bize tevdi edeceğiniz emanetlerin idrakinde ve talibiyiz. Sizlerin katkılarıyla bu kutlu rüyayı yüzlerinde görmek istediğimiz nitelikli, şahsiyetli, iradeli, zihin dünyaları oluşmuş; ne yaptığını ve yapacağını bilen ve kendilerini yarınlar için hazırlayan nesilleri yetiştirmenin gayreti ve çabası içerisinde olduk ve olmaya devam edeceğiz. Bizleri bu çabalarımızla yalnız bırakmamanızı özellikle istirham ediyoruz. Hesap Numaralarını aşağıda veriyoruz. Arzu edenler burs hesaplarına zekât ve fitrelerini yatırabilirler veya bizimle temasa geçerek kaç öğrenciye burs vermek istediklerini iletebilirler. 

Bu vesileyle Türk ve İslam Dünyasının başındaki belaların def olması, ağız tadı, huzur ve istikrarın avdet etmesi ümidiyle Ramazanınızı tebrik ediyoruz. 

BURS HESAP NUMARASI 
Yapı Kredi Bankası İki Eylül Şubesi 
Şube Kodu: 597 Hesap Numarası 82630461 
İBAN:TR84 0006 7010 0000 0082 6304 61
İletişim Numarası:05558511520

ESKİŞEHİR TÜRK OCAĞI YÖNETİM KURULU