Türk Ocaklı onlarca üyenin katılımı ile gerçekleştiren dikimde Türk Ocağı Başkanı Prof.Dr. Nedim Ünal kısa bir konuşma yaptı. Ünal Konuşmasında Fidanlık Müdürü Belkız Dinç’in adsız bir kahraman olduğunu, yaptığı muhteşem çalışmalarla bu toprakları yeşillendirdiğini belirtti. Kıraç Anadolu Topraklarını Orman Müdürlüğünün emekleri, Türk Ocakları gibi kuruluşların azda olsa destekleriyle yeşillendiğini ve yeşilleneceğini söyledi ve Türk Ocağı Hanımlar Kuruluna ve Orman Bölge Müdürlüğüne teşekkür etti. 

Daha Sonra söz alan Orman Bölge Müdürü Mehmet Karakaya ;Orman oluşturmakla sadece topraklarımızı yeşillendirmediğimizi  ormanlar sayesinde iklime ve toprağın verimine katkı sağladığını belirtti.  

Türk Ocağı Hanımlar Kurulu Başkanı Neşe Gültekin: Peygamber Efendimizin (sav) hadislerle ağaç dikimini teşvik ettiğini ve yine Türk büyüklerinin ağaçlandırmaya çok önem verdiğini belirten kısa bir konuşma yaptı. 

Yılda 3,5 Milyon Fidan Dikiyoruz

Son olarak söz alan Fidanlık Müdürü Belkız Dinç; Küresel ısınmanın bölgemizde de etkisini gösterdiğini mevsimlerde değişmelerin yağışlarda azalmaların olduğunu belirtti. Eskişehir de yılda 1700 hektarlık alanı ormanlaştırdıklarını bunun takriben 3, 5 milyon civarında fidana denk geldiğini belirterek buna destek olan Türk Ocağına teşekkür etti.

 Daha sonra üyeler fidan dikim alanında yüzlerce fidan dikti.