Eskişehir Türk Ocağı’nın Ramazan ayının başından itibaren her gün herkese açık verdiği iftarları taçlandırmak üzere düzenlediği “Kuran Gecesi’nde Kadir İftarı” programı, hafızlar tarafından okunan Kuran-ı Kerim ve getirilen tekbirler başladı.

Millet Devlet Kucaklaşması Sağlanmış Oldu

Programa Milletvekili Prof.Dr.Emine Nur Günay, Anadolu Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Naci Gündoğan, Odunpazarı Kaymakamı Cemal Şahin, İl Müftüsü Bekir Gerek, Vali Vekili,İl müdürleri ve şehrimizde bulunan Telaferli Türkmen aileler,şehit aileleri ve Konağımızın mahallesinde bulunan fakir-fukara,garip-gureba olmak üzere binlerce vatandaşımız katıldı. Samimi bir ortamda gerçekleşen iftarda Millet devlet kucaklaşması sağlanmış oldu.

Odunpazarı Sivrioğlu Konağı’nda yapılan Kadir iftarının duası İl Müftüsü Bekir Gerek tarafından yapıldı. Daha sonra Ocak Başkanı Prof. Dr. Nedim Ünal selamlama konuşmalarını yaptı. Ünal konuşmasında “Bu kutlu geceyi bize yaşatan; binlerce Eskişehirli ile, Odunpazarlı ile; garip gurebamız, fakir fukaramız ve Telafer Türkmenleri ile buluşmamıza vesile olan Cenab-ı Hakk’a şükrolsun. Bu Kur’an gecesinde, Kadir iftarında katkısı olan hayırseverlerimize, sevgili yavrularıma, Eskişehirlilere, Odunpazarlılara; Kur’an tilaveti ile içimize huzur dolduran Salih Topal kardeşime, duasıyla bizi düşüncelere daldıran aziz müftümüze, il müdürlerimize, kaymakamımıza, vali yardımcılarımıza, rektörümüze, milletvekillerimize şükranlarımı sunuyorum.” dedi.

Baba Ocağıma Geldim

Eskişehir Milletvekili Prof.Dr.Emine Nur Günay konuşmasında babasının Eskişehir Türk Ocağı kurucuları arasında yer aldığını ve babasından bu kutlu ocağı dinleyerek büyüdüğünü ve bugün baba ocağında olmaktan bahtiyar olduğunu belirtti.

Daha sonra Odunpazarı Kaymakamı Cemal Şahin konuşmalarını gerçekleştirdi. Program sonunda Ocak Başkanı Prof.Dr.Nedim Ünal, Türk Ocağı’nın Ramazan ayı boyunca her gün herkese açık iftar programlarına devam edeceğini ve bütün Eskişehir halkını davet ettiğini söyledi.