Hepinizin çok iyi bildiği gibi, Türk Ocağının varlık sebebi, türk milletinin, türk devletinin ve türk kültürünün geleceğe taşınmasıdır.

Bu ulvi ülkü icin, biz Türk Ocaklılar da hiç olmazsa bölücülerin ve iflah olmaz türk karşıtlarının onda biri kadar gayret göstermeliyiz. Hiç değilse, Ocağımızın gerçekleştirdiği faaliyetlere katılmalı ve katkı sağlamalıyız.  

Bundan yola çıkarak, Eskişehir Türk Ocağı Yönetim Kurulumuz çok hayırlı ve ümit vaadeden bir çalışma başlattı. Bu çalışmanın ismi Düşünce Ve Kültür Seminerleridir.

Üniversiteli gençlerimizin mümtaz birer Türk münevveri olarak yetiştirilmelerine imkan sağlayan bu çalışma, her türlü destek ve övgüyü hak ediyor. 

Söz konusu seminerlere katılan 30 kadar gencin teşvik edilmesi için bu gençlere burs verilmesi planlanıyor. İmkanı olan ve destek sağlamak isteyen üyelerimiz, bu konuda Ocak Yönetim Kuruluna başvurabilirler. 

1-Yine faaliyet olarak, 25 aralık 2010 cumartesi günü Hatay Belediyesi Medeniyetler Korosu Yunusemre Kültür Merkezinde Eskişehir Türk Ocağının davetlisi olarak konser verecek. Üyelerimizi eş-dostları ile birlikte bu konsere davet ediyorum.

2-Devamlı faaliyetlerimizden olan, Hanımlar Kurulu Ocak ayı kahvaltısı 08 ocak 2011 günü saat 10.00 da burada, Atışkan Otelde yapılacak,bunun bilgisini veriyor ve müsait olan bütün ocaklı hanımları kahvaltımıza bekliyorum. 

Mensubumuz Osmangazi Üniversitesi Tıp Fakültesi Hastanesi Göğüs Hastalıkları Ana Bilim Dalı Başkanı Prof. Dr. Muzaffer Metintaş’ı kürsüye davet ediyorum. dedi .
Neşe GÜLTEKİN’den sonra söz alan Prof. Dr. Muzaffer Metintaş konuşmasında,özellikle engelli çocukların topluma kazandırılması ile ilgili çalışmaladan bahsederek, yurt dışında özellikle Avrupada engelliler ile ilgili çok cidi çalışmaların olduğunu ve bir toplumun medenilik ölçüsünün engellilerine sahip çıkması ile ölçüldüğünü söyledi.